У Луцьку презентовано друге число журналу «Містеріум»
На початку квітня у Луцьку вийшло друге число інтелектуально-художнього журналу «Містеріум». Журнал датовано 2007 роком, але вийти в світ йому вдалося тільки 2008, бо в університетському видавництві – черга. Досі журнал виходив щороку, тепер планується видавати його хоча б двічі на місяць. Перше число вийшло коштом головного редактора Марії Моклиці, друге профінансував ВДУ ім. Лесі Українки.
Серед рубрик журналу такі: «Ролі і маски драми під назвою “Європейська цивілізація”», «Естетичні забаганки», «Майстерня з ремонту зношених масок», «Віртуальна реальність», «Стара добра проза», «Бюро з дешифрування культурних кодів», «Філологічні мульки», «Гра в класики», «Клуб одного добірного тексту», «Гендерні герці», «Клуб крутих критиків».
«Містеріум» – журнал, покликаний стати для читачів путівником у лабіринтах сучасної багатоликої і всеїдної культури. «Можна все життя бути всередині лабіринту, – пояснює головний редактор журналу Марія Моклиця, – і не мати жодного уявлення про господаря, мешканців та план устрою цієї хитромудрої споруди. А можна лабіринт перетворити на світ захоплюючих мандрів. Головне – дістати надійний путівник і доброго тлумача».
Такими тлумачами стали К.О.М., Медді Ум, Неля Несвіт, Соціолог, Психолог, Сатирик, Кирило Корбут, Мудра Галя, Старий і Новий Генерацій, Лірик, Сюрреаліст, Фольклорист, Віршознавець, Структураліст, Герменевтик, Міфолог, Л.Л., які у другому числі журналу анонімів, псевдонімів, ролей і масок «Містеріум» запропонували ще раз повернутися до традицій майже забутого вельми епатажного і навіть скандального видання під назвою «Літературний ярмарок».
Ті, хто об’єдналися під палітуркою «Містеріуму», за гасло обрали сентенцію: «Маску, щоб вона не приросла до обличчя, треба час від часу скидати!». Редколегія в особі головного редактора зобов’язалася не розголошувати справжніх імен авторів – вони стануть відомими лише тоді, коли кожна рубрика-містифікація наповниться і стане підставою для виходу у світ окремої книги.
Оксана Косюк, Луцьк
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ