Російського блоґера судять за коментар у чужому інтернет-щоденнику (оновлено)

31 Березня 2008
25237
31 Березня 2008
10:25

Російського блоґера судять за коментар у чужому інтернет-щоденнику (оновлено)

25237
Російського блоґера судять за коментар у чужому інтернет-щоденнику (оновлено)

У російському місті Сиктивкарі розпочався суд із першої в історії російського права справи, заведеної через коментар у блоґу, повідомляє Lenta.Ru. Підсудного – блоґера та музиканта Савву Терентьєва – звинувачено за статтею 282 Кримінального кодексу (розпалювання ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності за ознаками національності, релігії, належності до певної соціальної групи, здійснені публічно або з використанням ЗМІ).

Коментар, через який судять Терентьєва, був залишений 15 лютого 2007 року у блоґу сиктивкарського журналіста Бориса Суранова і мав такий вигляд: «Мусор, он и в Африке мусор. Кто идет в менты – быдло, гопота, самые тупые, необразованные представители жив(отн)ого мира. Было бы хорошо, если бы в центре каждого города России, на главной площади (в Сыктывкаре – прям в центре стефановской, где елка стоит, чтоб всем видно было), стояла печь, как в Освенциме, где церемониально, ежедневно сжигали бы по неверному менту. Народ чтоб сжигал». У ході лінгвістичної експертизи у цьому коментарі було знайдено ознаки розпалювання ненависті до певної соціальної групи. У серпні 2007 року порушено кримінальну справу, а у лютому 2008-го Терентьєву висунуто звинувачення.

Савва Терентьєв повністю заперечує свою вину у розпалюванні ненависті. На першому судовому засіданні,  що відбулося сьогодні, 31 березня, він заявив, що його коментар стосувався не всіх міліціонерів, а лише несумлінних. До того ж, він лише висловив власну думку, вдавшись до гіперболи, зауважує Терентьєв. Він також вибачився перед в'язнями концтаборів, котрих міг образити своїм коментарем.

Тим часом, адвокати Терентьєва не вбачають складу злочину в діях свого підзахисного, а кримінальне переслідування в даному випадку вважають утисканням свободи слова.

У разі, якщо блоґера визнають винним, йому загрожує великий штраф або позбавлення волі терміном до двох років.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
25237
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду