Результати дослідження: Інтернетизація ЗМІ сприяє звуженню їхнього тематичного поля

17 Березня 2008
0
15615
17 Березня 2008
13:12

Результати дослідження: Інтернетизація ЗМІ сприяє звуженню їхнього тематичного поля

0
15615
Результати дослідження: Інтернетизація ЗМІ сприяє звуженню їхнього тематичного поля
За даними щорічної доповіді «Про становище у новинних медіа», опублікованої організацією Project for Excellence in Journalism, понад чверть місця в газетах, на новинних сайтах та телебаченні Сполучених Штатів Америки за останній рік були присвячені двом темам – війні в Іраку та президентській кампанії у США, повідомляє Newsru.com. Якщо виключити під час підрахунку новини, що стосуються Іраку, Ірану та Пакистану, то інформація з усіх інших країн становить менш ніж 6% загального потоку.
 
Отже, роблять висновок дослідники, журналістика з появою Інтернету значно змінилась, але, всупереч сподіванням, інтернет не призвів до широкої демократизації медіа та появи численних нових точок зору. Навпаки, список основних тем, що фігурують у новинах, звузився. Багато традиційних газет узяли на озброєння нові технології, буквально переродившись в онлайні, але виникло багато веб-сайтів, які лише компонують відомості з зовнішніх джерел.
 
У звіті йдеться, що на доходах ЗМІ негативно відбивається розвиток уміння користувачів уникати інтернет-реклами. У таких умовах багато новинних організацій вимушені скорочувати штат та покладати на плечі співробітників, які залишаються, дедалі більше обов’язків. Новини рідше надходять у формі готового продукту на кшталт ранкової газети або вечірньої телепрограми, вони стають послугою – інформація постійно доповнюється та обростає подробицями, відзначає директор дослідницької організації Том Розенстілд. На його думку, сьогодні стаття не є кінцевим пунктом подорожі у пошуках інформації – інтернет-ЗМІ наводять посилання, що дозволяють дістатись до інших матеріалів.
 
Журналісти, згідно з результатами дослідження, переважно позитивно ставляться до змін: багатьом подобається вести блоґи, займатись мультимедійними проектами тощо.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
15615
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду