У Криму та на Донбасі статус російської мови хвилює втричі більше людей, аніж загалом по Україні

29 Лютого 2008
0
4814
29 Лютого 2008
14:40

У Криму та на Донбасі статус російської мови хвилює втричі більше людей, аніж загалом по Україні

0
4814
У Криму та на Донбасі статус російської мови хвилює втричі більше людей, аніж загалом по Україні

Питання статусу російської мови в переліку 30 найактуальніших проблем жителі Півдня та Південного Сходу ставлять на 21-ше місце, а жителі Донбасу та Криму – на 13-те. В цілому по Україні зазначене питання в списку найважливіших посідає 20-те місце з 30 можливих. Лише 12% мешканців Півдня та Південного Сходу вважають питання статусу російської мови «найбільш важливим», в Криму та на Донбасі такої думки дотримується 31%, а в цілому по країні – 13%, повідомляє Фонд «Демократичні ініціативи».

Як повідомляється, такі результати було отримано Фондом та фірмою «Юкрейніан соціолоджі сервіс» під час загальнонаціонального опитування, проведеного з 20 червня по 6 липня 2007 року. При цьому методом інтерв’ю було опитано 1800 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення України віком від 18 років за такими показниками як стать, вік, рівень освіти, регіон та тип проживання. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Як зазначаєтсья у повідомленні, результати дослідження в цілому співставні з результатами відповідей на зазначене питання попередніх опитувань, що свідчить про усталеність громадської думки про пріоритетність суспільних проблем.

Пріоритетними для мешканців Півдня та Сходу є соціально-економічні питання. І лише в Криму та на Донбасі питання статусу російської мови важливе для 31% виборців. Проте існують великі розбіжності в оцінці значущості цієї проблеми для населення Донбасу, з одного боку, й Криму – з іншого. Для жителів Криму питання російської мови входить у п’ятірку пріоритетних – вони важливі для 72% кримчан. А от значущість цього питання для донеччан значно менша – її включили до десятки пріоритетних 21%. Ще менш значуще мовне питання для мешканців Луганської області: 10%.

У регіони було згруповано такі області:

Захід – Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька та Чернівецька області.

Центр та Північний Схід – Вінницька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Черкаська та Чернігівська області та м. Київ.

Південь та Південний Схід – Дніпропетровська, Запорізька, Харківська, Миколаївська, Одеська та Херсонська області.

Донбас та Крим – Донецька, Луганська області та АР Крим.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
4814
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду