Фінансові алгоритми успіху американського кіно хочуть адаптувати до українських реалій

22 Лютого 2008
17289
22 Лютого 2008
14:06

Фінансові алгоритми успіху американського кіно хочуть адаптувати до українських реалій

17289
Фінансові алгоритми успіху американського кіно хочуть адаптувати до українських реалій

Українські кінодіячі вивчать фінансові алгоритми успіху американської кіноіндустрії та викладуть пропозиції щодо застосування цих алгоритмів в Україні – у Меморандумі, який потім скерують до Кабміну. Такий результат вчорашнього круглого столу «Американський досвід і нові моделі розвитку кіноіндустрії в Україні», проведеного посольством США. Круглий стіл став черговою спробою організувати здоровий громадянський тиск на органи влади з метою прийняття довгоочікуваного Закону про кіно.

 
Спочатку учасники дискутували щодо придатності американської моделі кіновиробництва в українських реаліях. Так, на думку Андрія Халпахчі, художнього керівника МКФ «Молодість», така модель може працювати тільки в американських умовах, натомість ми повинні створювати умови, щоб американські кінопродюсери та режисери зацікавилися Україною як новим знімальним майданчиком. Андрій Халпахчі навів як приклад досвід сучасних угорських, румунських та чеських кінематографістів, наголосивши на тому, що їхній сьогоднішній успіх на престижних міжнародних фестивалях – прямий наслідок того, що ці країни зробили все необхідне (передусім у плані розвитку інфраструктури), щоб стати привабливими для американських продюсерів. Присутні на круглому столі українські продюсери анімаційної студії Umbrella Vision Михайло Дудко та Юджин Ефуні переконували у протилежному. З їхньої точки зору, американська модель є універсальною і гарантовано призведе до значного розвитку української кіноіндустрії, якщо державна влада нарешті погодиться на податкові преференції для учасників кіновиробництва.
 

Серед учасників цього заходу були й ті, хто за допомогою посольства Сполучених Штатів взяли участь у програмі «Кіно як засіб відображення національної ідентичності» і протягом трьох тижні особисто знайомилися з моделями підвищення мотивації кіновиробництва в Америці. Зрештою режисер Лариса Артюгіна, одна з учасниць цієї програми, взяла на себе ініціативу підготувати Меморандум, який згодом підпише якнайширше коло кінодіячів, і скерувати його до Кабінету Міністрів України. В цьому Меморандумі, як зазначалося вище, будуть викладені конкретні фінансові алгоритми успіху американської кіноіндустрії і пропозиції щодо застосування цих алгоритмів в Україні. Зі свого боку посольство Сполучених Штатів висловило готовність сприяти в організації циклу телемостів Україна–Америка за участю представників кіноіндустрії та державних органів, на яких можна буде обговорити конкретні механізми виведення української кіноіндустрії з кризи.

PS На жаль, далеко не всі учасники трьохгодинного «круглого столу» витримали дискусійну напругу. Багато хто залишив цей захід як раз в той момент, коли модератор зустрічі Лариса Артюгіна закликала всіх мобілізуватися і виробити попередню версію Меморандуму. Кіно-телепродюсер Олександр Ткаченко, який ніколи не залишався осторонь проблем вітчизняної кіноіндустрії, чомусь пішов на 15-тій хвилині дискусії, а більшість активних учасників «круглого столу» обрали перерву на каву як джентльменський спосіб уникнути необхідності завершити розмову конкретним вчинком, а саме формулюванням Меморандуму. І пан Ткаченко, й інші «втікачі» позбавили себе нагоди почути палку промову кінорежисера Юрія Терещенка про катастрофічну долю молодих режисерів в Україні і можливі малобюджетні способи її покращення. Напевне, три години – це дійсно багато для дуже зайнятих кінодіячів. Будемо сподіватися, що наступного разу, коли з»явиться більш конкретний предмет для дискусії – робоча версія Меморандуму – всі зацікавлені особи поведуться більш послідовно.

Марина Баранівська, «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
17289
Теги:
Читайте також
21.02.2008 09:49
Андрій Кокотюха
для «Детектор медіа»
41 236
21.02.2008 09:37
Микола Кульчинський
для «Детектор медіа»
25 973
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Uncle Sam
6176 дн. тому
A jake kino zniav Kalpahchi? Htos joho bachyv? Hto vin?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду