29 лютого – 2 березня в кіноклубі КМА - показ «Документ спротиву. Польське неігрове кіно після 1989 року»

18 Лютого 2008
0
16747
18 Лютого 2008
17:05

29 лютого – 2 березня в кіноклубі КМА - показ «Документ спротиву. Польське неігрове кіно після 1989 року»

0
16747
29 лютого – 2 березня в кіноклубі КМА - показ «Документ спротиву. Польське неігрове кіно після 1989 року»

Польський Інститут у Києві та Кіноклуб КМА в рамках циклу «Відкритий архів» запрошують на показ «Документ спротиву. Польське неігрове кіно після 1989 року» 29 лютого – 2 березня ( п'ятниця – неділя), 18.30, Культурно-мистецький центр НаУКМА (зала «Підвал», вул.Іллінська, 9)

 

Як повідомляться, у рамках презентації «буде зроблено короткий екскурс по найважливіших сторінках польської кінодокументалістики, а також продемонстровано і прокоментовано роботи відомих сучасних режисерів, чиї фільми здобули нагороди престижних світових кінофорумів».

 

Презентацію вестиме Конрад Вірковський, куратор Суспільного Інституту кіно у Варшаві

 

29 лютого демонструватиметься репрезентативна добірка фільмів «Рахунки з минулого». «Почуйте мій крик» (реж. Мацєй Дригас, 1991) представляє постать Ришарда Сівца – людини, яка 1968 року вчинила публічне самоспалення на знак протесту проти тоталітаризму. Цей фільм здобув 1991 року Європейську кінопремію та нагороди на фестивалях у Мельбурні, Кракові і Сан-Францискою. Другий фільм «Таємні плівки СБ» (реж. Пьотр Моравський, 2002) висвітлює роботу працівників таємного кінооб'єднання «Сектор», створеного службою безпеки ПНР для стеження за діячами антикомуністичної опозиції.

 

1 березня буде показано тематичний блок «Жертви трансформації». Це документальний фільм „Арізона" (реж. Ева Боженцька, 1997), який представляє дійсність польського села, де після ліквідації місцевого колгоспу колишні працівники «поринають в алкогольний дурман від дешевого вина під назвою Арізона». Другий фільм цієї тематичної групи – «Я – злий» (реж. Гжегож Пацек, 2001), для зйомок якого автор віддав камеру дітлахам з Праги – варшавського «бандитського району». Обидві картини здобули головні призи на Краківському фестивалі документальних фільмів.

 

Тематиці східних сусідів Польщі присвячений показ 3 березня. Стрічка «На іншому боці» (реж. Віта Желакявічуте, 2007) про російських в'язнів, які відбувають покарання у психлікарнях. У цьому вражаючому фільмі, нагородженому на фестивалях документального кіно у Варшаві та Бомбеї, не промовлено жодного слова. Фільм Маріуша Малєца «Людина, якої немає» (2001) змальовує портрет російського снайпера, ветерана війни у Чечні. А найновіший фільм Мирослава Дембінського «Музичне підпілля» (2007) розповідає про білоруську підземну рок-сцену у країні, де править залізна рука президента Лукашенка.

 

Вхід вільний

 

Польський Інститут у Києві - тел: (044) 288 03 04, координатор: Олена Бабій, mail:ip@polinst.kiev.ua web:www.polinst.kiev.ua

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
16747
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду