«УМХ» легалізував свою частку в «Радіо 5» та зробив ще крок до ІРО

26 Січня 2008
14757
26 Січня 2008
22:19

«УМХ» легалізував свою частку в «Радіо 5» та зробив ще крок до ІРО

14757
«УМХ» легалізував свою частку в «Радіо 5» та зробив ще крок до ІРО
Як повідомила прес-служба Антимонопольного комітету, ЗАТ «Українська медіа група» (м. Київ) отримала дозвіл АМКУ на придбання частки у статутному капіталі ТОВ «Радіогрупа», основним видом діяльності якого є управління корпоративними правами суб’єктів господарювання, що забезпечує покупцеві перевищення 50% голосів у вищих органах управління товариства.
 
У тому ж повідомленні АМКУ від 26 січня 2007 року сповіщається про надання дозволу ТОВ «Радіогрупа» (м. Харків), яке здійснює управління корпоративними правами суб’єктів господарювання, на придбання частки у статутному капіталі ТОВ «НБМ – Радіо» (м. Київ), основним видом діяльності якого є радіомовлення та надання послуг з реклами на радіо, що забезпечує суб’єкту господарювання, до складу якого входить ТОВ «Радіогрупа» (м. Харків), досягнення 50% голосів у вищих органах управління товариства.
 
У першому повідомленні ідеться про реорганізацію структури власності групи компаній «Українського медіа холдингу», у другому – про схвалення АМКУ угоди з купівлі 50% «Радіо 5», яка відбулася влітку.
 
Це вже не перше переведення активів «УМХ» з однієї юридичної особи на іншу всередині холдингу. Приміром, у жовтні 2007 року ЗАТ «Українська медіа група» («УМГ») стала власником 70% акцій ЗАТ «Українська медіа корпорація», видавця газети «Аргументи і факти. Україна».
 
Як повідомляє Finance.UA, за даними Державної комісії з коштовних паперів і фондового ринку, до цього акціонерами «Української медіа корпорації» були дві фізичні особи із частками 70% і 30%.
 
ЗАТ «УМГ» і ЗАТ «Український медіа холдинг» входять до групи компаній «Український медіа холдинг», що в 2006 році повідомила про початок реорганізації свого бізнесу шляхом приєднання дочірніх підприємств, а також про підготовку до виходу на міжнародні ринки капіталу, зокрема, IPO. Для цього влітку 2006 року була створена компанія United Media Holding (UMH, Нідерланди), у травні 2007 року яка стала власником «УМХ» і «УМГ».
 
Станом на вересень 2006 року ЗАТ «УМГ» належало 93,3% ЗАТ «УМХ». У свою чергу найбільшими акціонерами ЗАТ «УМГ» були дві фізособи-резиденти з пакетами акцій 85,6833% і 11% акцій.
 
За інформацією Finance.UA, у серпні 2007 року акціонери ЗАТ «УМГ» на загальних зборах прийняли рішення про збільшення статутного капіталу у 17 разів, або на 9,69 млн грн, - до 10,26 млн грн. шляхом додаткової емісії 102 тис. простих іменних акцій у документарній формі. Голова спостережної ради ЗАТ «УМГ» Борис Ложкін придбав 17 акцій, компанія UMH - інші 101,983 тис. акцій.
 
Група компаній «Український медіа холдинг» заснована в 1994 році, працює на ринках України, Росії, Казахстану і Білорусії і є однієї з найбільших у СНД. До групи входять 60 друкованих видань (70% - власних, 30% - ліцензованих), шість радіостанцій, поліграфічний комбінат, логістична компанія та мережа роздрібних продажів.
 
Сукупний доход групи, за даними компанії, за 2007 рік становив $150 млн, що перевищив приблизно на 50% результати 2006 року (2006 – $110 млн). За підсумками 2007 року компанія займала 12,3% (11,5%) ринку друкованої реклами і 27 % (23%) ринку радіореклами. Сукупний тираж всіх друкованих видань в 2007 році, за даними компанії, становив 237 млн млн екземплярів.
 
У травні «УМХ» прогнозував зростання доходів за підсумками 2007 року на 56,4% - до $172 млн, за підсумками 2011 року - до $376,8 млн. Чистий прибуток за підсумками 2011 року компанія прогнозує в розмірі $53,7 млн.
 
«Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
14757
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду