Нацрада підбила підсумки місцевих нарад по впровадженню цифрового мовлення
На брифінгу в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, який відбувся 9 січня 2000 р., голова Національної ради Віталій Шевченко та його перший заступник Ігор Курус підбили підсумки робочих нарад з впровадження цифрового мовлення, які проводилися напередодні Нового року в Сумській, Одеській та Закарпатській областях та ознайомили присутніх із програмою подальших заходів щодо впровадження цифрового телебачення. Про це повідомляє прес-служба Нацради.
Як зазначали керівники Національної ради, на нарадах розглядалися деталі першочергового запровадження цифрового телебачення в прикордонних регіонах, забезпечення населення приймальною апаратурою, у тому числі й через місцеві соціальні програми, включно з питанням охоплення кожного з населених пунктів цифровим сигналом, модернізації існуючих веж та будівництво нових, об‘єднання зусиль органів влади, фінансових ресурсів тощо.
Голова Національної ради Віталій Шевченко заявив, що поетапний підхід до запровадження «цифри» дозволяє, незважаючи на різні обставини і навіть поки що відсутні бюджетні кошти, здійснювати програму переходу реально і швидко. Дотепер Національна рада проводила різні заходи з впровадження цифрового мовлення за рахунок мобілізації своїх внутрішніх резервів та налагодженню контактів з іншими органами влади, зокрема, з Державним комітетом телебачення і радіомовлення.
Віталій Шевченко та Ігор Курус, зокрема, наголосили на тому, що першим буде впроваджуватися стандарт МХ-4. Водночас ринок буде насичуватиметься перетворювачами стандарту MPEG-2 та MPEG-4. Запровадження цифрового телебачення у певній зоні можливе за умови, коли усі мешканці цієї зони мають змогу приймати цифровий сигнал. Тому перед органами влади постало завдання уточнити кількість домогосподарств у кожному районі, а також кількість малозабезпечених родин, яким необхідна державна допомога в придбанні відповідного обладнання.
Як зазначається у повідомленні, нині Національна рада домагається, щоб видатки на set-top-box-и були включені до Державного бюджету.