Продовжується атака на українські правозахисні сайти

20 Грудня 2007
23523
20 Грудня 2007
17:22

Продовжується атака на українські правозахисні сайти

23523
Продовжується атака на українські правозахисні сайти

Українська громадськість не відреагувала на атаку хакерів на сервер, на якому розміщений сайт «Майдан», сайт харківської правозахисної групи і Української Гельсінської спілки з прав людини.

 

Свою стурбованість цим питанням висловив голова УГС Євгеній Захаров, повідомляє «Оглядач».

 

За словами Захарова, DDOS-атака на сервер почалася 9 грудня близько 18 годин. Атака здійснювалася мережею заражених комп'ютерів, керованих з єдиного центру.

 

Кількість комп'ютерів, зафіксована системними адміністраторами «Майдану», склала більше 10 тисяч. З них більше 7 тисяч комп'ютерів – з Росії, Індії і Індокитаю.

 

Метою атаки було створити величезний потік запитів, з яким сервер не зможе впоратися, внаслідок чого сайт стає недоступним. Правозахисник відзначає, що атака була керованою, оскільки після зміни адреси головної сторінки адресація атаки також була змінена. Подальші спроби у такий спосіб відбитися від атаки дозволяли сайтам працювати 30-60 хвилин.

 

Для захисту сервера було встановлено програмне обмеження трафіку на сайт. Пропускалися тільки запити з України, причому зомбі-машини з України були відключені вручну. В результаті таких дій дві доби сайти працювали в нормальному режимі.

 

Але вже 14 грудня атаки поновилися. Спочатку були атаковані NDS-сервери, що підтримують мережу, а незабаром і сам сайт «Майдан». В результаті до сьогоднішнього дня один з трьох атакованих сайтів не працює.

 

Захаров не висловив припущень про замовників атаки, оскільки не має в своєму розпорядженні ніяких доказів причетності кого-небудь до них. В той же час, він відзначив, що така атака коштує десятки тисяч доларів і не може бути ініційована одним хакером. Він також розповів про те, що 12 грудня так само були атаковані деякі російські сайти опозиційної спрямованості.

 

За словами Захарова, зараз робиться все для того, щоб відновити роботу Інтернет-ресурсів, що піддалися атаці.

 

В свою чергу на сайті «Майдан» міститься матеріал з коротким описом ситуації і інструкціями з дій. Зокрема автори радять встановити на комп’ютер свіжий антивірус та файєрвол – адже технічно власники заражених вірусом комп’ютерів можуть навіть не знати, що саме з їхїніх машин ведеться атака.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
23523
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду