«Замовляючи» Котляревського у 2002 році, журналіст Лутьєв розраховувався 100-доларовими банкнотами випуску 2003-го!?

4 Грудня 2007
23629
4 Грудня 2007
12:46

«Замовляючи» Котляревського у 2002 році, журналіст Лутьєв розраховувався 100-доларовими банкнотами випуску 2003-го!?

23629
Сумнозвісна "Справа Лутьєва", яка триває вже понад п‘ять років , чим далі - тим більше починає перетворюватись з людської трагедії на відвертий дешевий фарс. Вчора, 3 грудня, на черговому засіданні по справі у Миколаївському Апеляційному суді під головуванням судді Михайла Пустовара відбувався огляд речових доказів, наданих на вимогу суду прокуратурою АР Крим. Нескладна процедура відкрила дуже цікаві подробиці.
«Замовляючи» Котляревського у 2002 році, журналіст Лутьєв розраховувався 100-доларовими банкнотами випуску 2003-го!?

Серед інших уперше за весь час розгляду справи (незважаючи на неодноразові вимоги самого підсудного, редактора газети "Евпаторийская неделя", Володимира Лутьєва та його захисників) суд оглянув конверт, в якому містились десять 100-доларових купюр, які Лутьєв ніби-то виплатив в якості авансу громадянину А. Грачову (головний свідок у справі), "замовляючи" депутата Верховної Ради Криму Миколу Котляревського.

 

Втім, як з‘ясувалось під час огляду "доказу № 1" у суді, серії та номера представлених банкнот виявились абсолютно іншими, ніж вказані в "протоколе осмотра" від 16 листопада 2002 року, підписаного слідчим прокуратури АР Крим Я. Лопатіним. "Найпікантнішею" ж подробицею судового огляду речового доказу виявився факт наявності трьох 100-доларових купюр випуску 2003 року!

 

Як повідомив суддя М. Пустовар, конверт з банкнотами, скріплений печатками Прокуратури АР Крим, був доставлений у Миколаївський Апеляційний суд 26 листопада цього року громадянами А. Грачовим та А. Венедиктовим, які є свідками звинувачення.

 

Коментуючи ситуацію, адвокат В. Лутьєва Денис Грабленко заяввив, що цей факт ще раз доводить наявність істотних порушень вимог КПК України під час досудового та судового слідства. Зокрема, мова йдеться про порушення права на захист, про побудову обвинувачення на доказах, здобутих з порушенням вимог діючого законодавства, неналежне оформлення протоколів проведення слідчих дій тощо.

 

Вчора Миколаївський апеляційний суд також вперше задовільнив клопотання захисту про проведення графологічної експертизи підписів свідків на документах, що представлені у цій справі. Адже сам В. Лутьєв та його адвокати протягом двох років вимагали проведення цієї експертизи, заявляючи про свої підозри щодо достовірності вказаних підписів.

 

Вчора справа розглядалась за відсутності позивача М. Котлеревського, який напередодні засідання зателефонував до суду та повідомив про неможливість взяти участь у засіданні через надзвичайну занятість у справах. Наступне засідання по справі суд призначив на 5 грудня 2007-го.

 

Нагадаємо, що судовий розгляд справи "Котляревський проти Лутьєва" триває з 2002 року. У 2003-му після протестів журналістських організацій та уповноваженої з прав людини Ніни Карпачової суд звільнив В. Лутьєва на підписку про невиїзд, однак у травні 2005 року його знову взяли під варту. 12 липня 2006-го рішенням Севастопольського Апеляційного суду під головування судді Євгена Соловйова головний редактор "Евпаторийской недели" був засуджений до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Суд також ухвалив рішення про стягнення з журналіста на користь позивача - М. Котляревського - компенсації в розмірі 100 тис. грн. Сам позивач не був присутній під час виголошення судового рішення, оскільки знаходився у карному розшуку.

 

15 березня 2007 року рішенням Верховного Суду України було скасовано вирок Апеляційного суду міста Севастополя, В. Лутьєва звільнено з під варти в залі суду. Цим же рішенням справу було направлено на новий розгляд.

 

Зазначимо, що з самого початку цієї справи чимало експертів та юристів заявляли про її замовний характер, спрямований проти журналіста, який викривав у своїй газеті зловживання можновладців, народних депутатів та представників правоохоронних органів у Криму.

 

Вчорашнє судове засідання відбувалось у присутності знімальної групи проекту "Вартові демократії", яка працює над документальним фільмом, присвяченим журналістським розслідуванням фактів корупції в Україні.

 

Ігор Чайка, «Вартові демократії»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
23629
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду