Канал СТБ не визнає своєї провини перед родиною Володимира Івасюка

4 Грудня 2007
0
16034
4 Грудня 2007
09:01

Канал СТБ не визнає своєї провини перед родиною Володимира Івасюка

0
16034
Канал СТБ не визнає своєї провини перед родиною Володимира Івасюка
У публікації «Дзеркала тижня» № 46 (675) 1 — 7 грудня 2007 під назвою «Батько за сина. Михайло Івасюк: удари долі та «битви екстрасенсів» (автор Тетяна Козирева) родичі Володимира Івасюка звинуватили знімальну групу «Битви екстрасенсів» (СТБ) у безпардонності: «Позбавила спокою і її, і всю родину Івасюків творча група «Битви екстрасенсів» (канал СТБ). Її ведучий Павло Костіцин дуже весело й енергійно заанонсував на самому початку програми недолугий сюжет «На піку популярності з життя пішов відомий композитор». Нібито про з’ясування з допомогою екстрасенсів обставин смерті Володимира Івасюка. Причому вночі. І конкретно на тому місці, де знайшли його понівечене тіло».
 
Як стверджує газета, телевізійники зверталися по дозвіл до родини Івасюка, проте не отримали його:«Задля справедливості, слід сказати, що автори програми зверталися до пані Галини Івасюк-Криси і навіть до її дочки Софії (яка, до речі, народилася вже після смерті Володимира Івасюка) по дозвіл на трансляцію сюжету, у чому їм було категорично відмовлено. Попри це, саме зазначений сюжет давали як рекламу програми впродовж 25 листопада — до виходу передачі в ефір о 19.00. Що засвідчили численні телефонні дзвінки до пані Галини близьких та знайомих, котрі обурювалися безпардонністю знімальної групи».
 
На прохання «ТК» ситуацію, що склалася, прокоментувала Вікторія Барскова, керівник проекту «Битва екстрасенсів» (СТБ): «Ми справді зверталися до членів родини Володимира Івасюка, але не з проханням про дозвіл на показ програми, а з проханням дати інтерв’ю в програмі, присвяченій таємничій загибелі Івасюка. Нам відмовили. Я вважаю, що це особисте право кожної людини – чи спілкуватися із телевізійною групою, чи ні. Але родина не є правовласником бренда «Івасюк». Тим паче, що ідеться про публічну людину, відому всій Україні».
 
Що ж до етичного аспекту, пані Барскова каже: «Ані слова неповаги до пам’яті геніального музиканта в нашій програмі висловлено не було! Ми не влаштовували танців на гробах – ми намагалися з’ясувати таємницю загибелі артиста з усією пошаною до його до пам’яті. До того ж СТБ – це не скандальний, а сімейний канал, і повірте, ми суворо стежимо за дотриманням форматних вимог каналу».
 
Згідно із статтею 296 Цивільного Кодексу («Право на використання імені»): 
 
2. Використання імені фізичної особи в літературних та інших творах, крім творів документального характеру, як персонажа (дійової особи) допускається лише за її згодою, а після її смерті - за згодою її дітей, вдови (вдівця), а якщо їх немає, - батьків, братів та сестер.  
 
3. Використання імені фізичної особи з метою висвітлення її діяльності або діяльності організації, в якій вона працює чи навчається, що ґрунтується на відповідних документах (звіти, стенограми, протоколи, аудіо-, відеозаписи, архівні матеріали тощо), допускається без її згоди.
 
Юрист Інституту медіаправа Ігор Розкладай прокоментував ситуацію так: «У цьому разі йдеться не про документальний фільм, а про розважальну програму. Тому цей випадок радше підпадає під дію ч.2. ст.296, тобто ім’я мало би використовуватися за згодою. Проте все залежить від того, як само було подано сюжет в програмі. А у випадку суду – в аргументах юристів каналу, тому що публічна особа є публічною особою, але її приватне життя захищається». 
 
Леся Ганжа, «Детектор медіа»
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
16034
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду