Відбувся семінар «Практичні питання моніторингу та контролю за телерадіомовниками: європейський досвід»
20 листопада 2007 року в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення в рамках спільної програми Ради Європи та Європейської Комісії „Заохочення демократичних процесів в державах Південного Кавказу та в Україні”, з метою реалізації Плану дій Ради Європи щодо допомоги ЗМІ для України пройшов семінар „Практичні питання моніторингу та контролю за телерадіомовниками: європейський досвід”. Про це повідомляє прес-служба Нацради.
До програми семінару, зокрема, увійшли:
- питання здійснення моніторингута контролю, захист прав неповнолітніх глядачів, механізми співпраці з телерадіомовниками, які здійснює Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.
- законодавче забезпечення діяльності та особливості контрольно-аналітичної роботи, яку проводить Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення;
- досвід у здійсненні контрольних повноважень регуляторних органів сфери електронних ЗМІ Франції, Угорщини, Нідерландів.
Відкрили семінар голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко та координатор Плану дій Ради Європи щодо ЗМІ для України Ізабелла Хруслінська.
Участь у семінарі взяли також члени Національної ради Тетяна Мокріді, Тетяна Лебедєва та Віктор Понеділко.
Досвідом роботи регуляторних органів поділилися керівникиструктурних підрозділів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та представники регуляторних органів Франції, Угорщини, Нідерландів. Це:
- Маріс Бруж’єр, директор департаменту програм Вищої аудіовізуальної ради Франції
- Йо Балаш, директор контрольно-аналітичного департаменту Комісії з питань телерадіомовлення Угорщини
- Марсель Бетсел, експерт Комісії Нідерландів з питань електронних ЗМІ.
Голова Національної ради Віталій Шевченко високо оцінив співпрацю Національної ради з регуляторними органами країн Європи в сфері електронних ЗМІ.
В свою чергу координатор Плану дій Ради Європи щодо ЗМІ для України Ізабелла Хруслінська зазначила, що законодавчу діяльність регуляторних органів, таких як Національна рада, потрібно розглядати лише у контексті вимог європейського законодавства, а засадничими принципами діяльності регуляторних органів відповідно мають бути прозорість і незалежність.