5 листопада – всеєвропейська акція «Стань на захист журналістики!»
Європейська федерація журналістів закликає 5 листопада цього року провести всеєвропейську акцію по утвердженню журналістських прав, - повідомляє прес-служба Медіа-профспілки. Акція «Стань на захист журналістики!» – стане протестом проти драматичної кризи, від якої страждає журналістика – надмірної комерціалізації, політичного тиску, зниження вимог до професійних стандартів і поганих умов праці для європейських журналістів. Ця подія також стане торжеством вирішальної ролі, яку зіграли європейські профспілки у просуванні якісної журналістики.
Цей день складатимуть акції протесту, збори, демонстрації та масові мітинги журналістів на національному та місцевому рівнях, з метою привернути увагу до болючих питань, якими переймаються осередки Європейської федерації журналістів, включно з вимогами гідної зарплати і прав на працевлаштування; кампанії за якісну, незалежну та етичну журналістику і міжнародні акції солідарності проти безкарності вбивств журналістів.
Осередки федерації журналістів у європейських країнах дуже активно боролися за просування прав журналістів, ствердження якісної журналістики, укладання колективних договорів. Наглядова рада ЄФЖ згодна, що настав час для того, щоб об’єднано провести різного роду акції під гаслом «Стань на захист журналістки!». У найближчі тижні такі акції відбудуться у
Великобританія та Ірландія почали он лайн-кампанію і запланували проведення різних подій у Лондоні, Манчестері та інших великих містах.
Бельгійський осередок розповсюдить чотири сторінкову листівку серед парламентарів. Проведе публічні дебати з Томасом Хамбергом, комісаром з питань прав людини у Раді Європи, Лоренцо Консолі, президентом міжнародного прес-корпусу у Брюсселі, представниками Міжнародної та Європейської федерацій журналістів. Дебати відбудуться у Брюсселі о 10:30.
Спілка журналістів Фінляндії організує прес-конференцію з якості журналістики і спробує показати її у ранкових передачах на телебаченні. Швецька спілка журналістів запропонує усім компаніям підписати колективний договір. Деякі компанії, у яких є профспілкові осередки отримає їх особисто, решта ж – поштою. Швейцарський осередок Європейської федерації журналістів 5 листопада розповсюдить серед роботодавців Хартію фрілансерів.
Ісландія проведе дебати по якості журналістики між власниками ЗМІ та представниками профспілок.
У Франції о 13.30 відбудеться демонстрація перед Національним посольством, а також відбудуться подібні акції по країні.
Німеччина організує п’ятихвилинну перерву у роботі медіа-компаній (з 10:55 по 11:00) у пам’ять про вбитих та заарештованих журналістів. Німецька спілка журналістів 5 листопада проведе щорічний Конгрес, і організує демонстрацію, а 6-го – акцію протесту проти погіршення умов праці, особливо стосовно фрілансерів, і проти загроз свободі слова. Також журналісти напишуть петицію, стосовно тимчасової зайнятості, яка буде розповсюджена серед політиків.
У Греції також відбудеться п’ятихвилинна зупинка роботи. Кіпрські профспілки намагаються переконати приватних власників телерадіокомпаній підписати колективні договори. 5 листопада вони закличуть власників підтримати укладення договорів, якщо вони його ще не уклали. Також вони організують невелику демонстрацію біля парламенту, декілька зустрічей щодо якості і соціального діалогу.
Італійські профспілковці організують у Римі демонстрацію перед парламентом на захист колективних договорів. Спілка журналістів Португалії готує акції протесту проти недавно прийнятого нового статуту журналістів, який загрожує захистові джерел інформації і автор сим правам. Іспанські журналісти планують випустити офіційну заяву щодо небезпечної ситуації для журналістики і захисту якісної журналістики. Текст заяви буде поширено серед урядовців та роботодавців.
Хорватська асоціація журналістів і Журналістська профспілка Хорватії організують круглий стіл на тему «Журналісти між професійним обов’язком та соціальною незахищеністю», на який будуть запрошені представники медіа та уряду.
Журналістська спілка Румунії організує прес-конференцію та публічні дебати і напише петицію урядові та організує мирний пікет перед будинком румунського парламенту. Сербські профспілки планують організувати публічні дебати з представниками медіа та уряду і двохвилинну перерву у роботі медіа-компаній. Словацькі журналісти планують написати маніфест, який буде розповсюджено 5 листопада серед політиків, уряду, власників мас-медіа та інших зацікавлених груп.
Спілка журналістів Словенії планує о 12:00 провести двохвилинну зупинку роботи, з метою підтримати вимоги профспілок про соціальну, легальну та професійну безпеку. О 14:00 відбудеться прес-конференція. Спілка журналістів також планує випустити футболки з логотипом акції, які журналісти Словенії носитимуть весь день.
Київська незалежна Медіа-профспілка закликає українських журналістів підтримати колег і долучитися до боротьби за професійні стандарти в українських ЗМІ. Про формат підтримки цієї акції в Україні читайте на «ТК» незабаром.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ