Склад Комітету ВР із питань свободи слова та інформації у VI скликанні істотно зміниться
Зважаючи на дані протоколу Центральної виборчої комісії від 15 жовтня 2007 року, склад комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації 6-го скликання, в порівнянні з минулим, зміниться майже на половину.
З колишніх членів комітету свободи слова, що пройшли до Верховної Ради 6-го скликання, до нового комітету швидше за все потраплять – від Партії регіонів Олена Бондаренко та Володимир Ландік, від Блоку Юлії Тимошенко – Андрій Шевченко, Степан Курпіль та Микола Баграєв, від Комуністичної партії – Олександр Голуб, від блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» – Ольга Герасим’юк. Проте, є вірогідність, що остання братиме участь в іншому комітеті. Таким чином, у Комітеті свободи слова будуть вакансії для 5-6-ти осіб. На ці посади першочергово претендуватимуть Блок Литвина та блок «Наша Україна – Народна Самооборона», крім того, потенційно захочуть підкріпити свої сили Комуністична партія та Партія регіонів.
Серед імовірніших кандидатів від блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» можна назвати Ірину Геращенко (президент ІА «УНІАН») та Володимира Ар’єва (директор ТОВ «Студія «Зміна»). Найбільш адекватна кандидатура додаткового представника у комітеті від Комуністичної партії (за умови, якщо КПУ матиме відповідну квоту) – Світлана Шмельова (редакторка газети «Київський вісник»). Передбачити, кого можуть запропонувати Партія регіонів та Блок Литвина, які складаються переважно з інженерів, аграріїв, юристів та економістів, наразі складно.
Загалом же, до Верховної Ради України 6-го скликання, відповідно до згаданого протоколу ЦВК, потрапляє 14 журналістів та декілька представників медіасфери. Партія регіонів представлена лише одним журналістом – Ганною Герман. За інформацією «ТК», саме пані Герман у разі, якщо коаліція БЮТ і НУ-НС буде сформована, і якщо посада голови Комітету з питань свободи слова та інформації буде віддана опозиції, на неї претендуватиме саме пані Герман.
Блок Юлії Тимошенко має в своєму складі 5 журналістів – це Андрій Шевченко (голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації 5-го скликання), Андрій Шкіль (президент Фонду україно-європейських ініціатив), Степан Курпіль (директор з питань стратегії ЗАТ «Видавничий дім «Високий замок»), Олександр Абдулін, Олена Шустік (директор ТОВ «Українська правничо-консалтингова кампанія»).
У блоці «Наша Україна – Народна самооборона» представлені 6 депутатів-журналістів: Ольга Герасим’юк, Володимир Ар’єв (директор ТОВ «Студія «Зміна»), Іван Сподаренко, Ірина Геращенко (президент ІА «УНІАН»), Кирило Куликов, Микола Кульчинський (редактор газети «Наше слово»). Комуністична партія має у своїх лавах лише двох журналістів – Олександра Голуба та Світлану Шмельову (редакторка газети «Київський вісник»), Блок Литвина – жодного.
Окрім журналістів, до нового складу парламенту потрапляє Едуард Прутнік (Партія регіонів) – нинішній голова Держкомтелерадіо, Микола Томенко (БЮТ) – голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації 4-го скликання, Юрій Стець (ТРК «НБМ») та Олег Шевчук – директор Інституту інформаційного суспільства.
Інститут Медіа Права
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ