Експерти: Теленовини в Україні залишаються заангажованими і непрофесійними

29 Вересня 2007
0
8524
29 Вересня 2007
20:08

Експерти: Теленовини в Україні залишаються заангажованими і непрофесійними

0
8524
Експерти: Теленовини в Україні залишаються заангажованими і непрофесійними

Більшість новинних сюжетів на українських телеканалах не дають альтернативних точок зору на події в країні. Крім того, замість залучення незалежних експертів журналісти коментують новини самі, або залучають політиків. Такими є результати контент-анализу українських теленовин, проведеного Академією української преси та Інститутом соціології НАН України.

 

За даними дослідників, лише кожна шоста новина представляє декілька альтернативних точок зору на події в країні. Цей показник залишається незмінним з часів виборів-2006 і є значно нижчим, ніж той, який фіксувався весною 2005 року — в період своєрідного журналістського відродження, стверджують вчені.

 

Ще однією особливістю новин на українських каналах є їх коментування. За стандартами журналістики прийнято, щоб новини коментували незалежні експерти. Але в українському телеефірі приблизно половину новин коментують самі журналісти, а ще третину — політики. Частка ж експертів украй мала і складає від семи до одинадцяти відсотків.

 

За рейтингом уваги серед політичних інститутів лідирує Президент, який значно випереджає Верховну Раду і Кабінет міністрів (34%, 24% і 19% відповідно). І він же впевнено зберігає лідерство за рейтингом уваги серед політичних персон, більш ніж на 10% випереджаючи Віктора Януковича (30,3% і 18,5% відповідно). Варто водночас відзначити, що кожний четвертий сюжет про Ющенка носить сумнівний або негативний характер.

 

Помітним є прогрес українських тележурналістів у розміщенні посилань на джерела інформації. Під час виборів 2004 року в окремі місяці до 18% новин йшли без вказівки на те, звідки журналісти взяли інформацію. Зараз цей показник не перевищує 10%, що можна пояснити і специфікою деяких новин, і звичайною журналістською та редакторською недбалістю.

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
8524
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду