В Україні створюється Міжнародна Школа безпеки журналістів пам'яті Георгія Ґонґадзе й Aнни Політковської

19 Вересня 2007
0
7524
19 Вересня 2007
14:38

В Україні створюється Міжнародна Школа безпеки журналістів пам'яті Георгія Ґонґадзе й Aнни Політковської

0
7524
В Україні створюється  Міжнародна Школа безпеки журналістів пам'яті Георгія Ґонґадзе й Aнни Політковської

14-15 вересня представники 10 країн світу зібралися в м. Яремча Івано-Франківської області (Україна) на міжнародну конференцію партнерів і донорів проекту «Школа безпеки журналістів. Пам'яті Георгія Ґонґадзе й Aнни Політковської» Автори проекту створення в Україні Міжнародної школи безпеки журналістів – Мирослава Ґонґадзе (Україна), Олег Панфілов (Росія), Євген Глібовицький (Україна) – обговорили концепцію Школи з учасниками конференції, що прибули з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Киргизстану, Росії, Таджикистану, України.

 Підтримку проектові надав Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Міклош Харасті, який відкривав конференцію, повідомляє Центр медіареформ.

У ході дводенної дискусії в Яремче представники громадських медіа організацій із країн колишнього радянського простору обговорювали проблеми безпеки журналістів, наводили приклади про напади на журналістів у своїх країнах, зникненнях, убивствах, погрозах, фактах юридичного невмотивованого переслідування журналістів, випадках втручання в електронну пошту.

 Зусилля зі створення в Україні Школи безпеки журналістів підтримав Адам Міхнік, видатний польський громадський діяч, дисидент, головний редактор Gazeta Wyborcza, що надіслав лист підтримки проекту.

 Очікується, що Школа безпеки журналістів прийме перших слухачів із країн пострадянського простору навесні 2008 року в українських Карпатах, у місті Яремче Івано-Франківської області. Вибір місця проведення Школи обумовлений тим, що в Україні нині, після подій 2004 року, склалися кращі умови для діяльності журналістів і ЗМІ, українські журналісти мають великий досвід боротьби за свої права й прояву солідарності під час численних акцій проти переслідування журналістів.

 Кожна з груп навчатиметься 12-15 днів впродовж 2-3 семестрів протягом 1,5-2 років з наступних дисциплін: безпека журналіста в зоні воєнних дій; безпека журналіста під час публічних акцій протесту; юридична безпека журналіста (затримки, арешти, судові процеси); комп'ютерна безпека; лінгвістична безпека тощо.

 Окрім цього на спеціально створеному веб-порталі працюватиме програма дистанційного навчання для слухачів.

 Партнерами «Школи безпеки журналістів» є: Офіс Представника ОБСЄ зі свободи ЗМІ, Відень, Австрія; Центрально-Чорноземний Центр захисту прав ЗМІ, Воронеж, Росія; Інститут розвитку преси, Новосибірськ, Росія; Гільдія лінгвістів-експертів, Москва, Росія; Центр незалежної журналістики Молдови; Білоруська асоціація журналістів; Кавказьке бюро IWPR, Тбілісі; Кавказький інститут ЗМІ, Єреван; Інститут свободи й безпеки репортерів, Баку; Громадська організація MediaNet, Алмати; Інститут медіа-представника в Киргизькій Республіці; Національна асоціація незалежних ЗМІ Таджикистану. Автори проекту сподіваються, що до роботи Школи долучаться й інші організації, зацікавлені в зміні ситуації як у країнах колишнього Радянського Союзу, так і в інших країнах, що розвиваються.

 Організаторами конференції й авторами проекту «Міжнародна школа безпеки журналістів» є Фонд Георгія Ґонґадзе, що поєднує українських журналістів – соратників і друзів Георгія Ґонґадзе, які розділяли з ним цінності сучасної журналістики, а також Центр екстремальної журналістики, організації, що є складовою частиною Союзу журналістів Росії й проводить дослідження на території Росії, країн колишнього Радянського Союзу, Монголії й Куби.

 Конференція в Яремче 14-15 вересня відбулася, завдяки підтримці Міжнародного Фонду «Відродження», Україна.

 

Контакти:

 

Керівник проекту:

Олег Панфілов

Моб. тел.: +7 495 233 2593

panfilov@cjes.ru

 

Координатор проекту:

Людмила Гуменюк

Моб. тел.: +38 066 203 69 40

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
7524
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду