Українці однаково довіряють церкві і ЗМІ

14 Вересня 2007
0
7178
14 Вересня 2007
18:31

Українці однаково довіряють церкві і ЗМІ

0
7178
Українці однаково довіряють церкві і ЗМІ

Фонд «Демократичні ініціативи» спільно з компанією Ukrainian Sociology Service зазначають: 25% опитаних формують своє ставлення до політичних сил завдяки теледебатам.

Загальноукраїнське опитування, яке провів Фонд «Демократичні ініціативи» спільно з компанією Ukrainian Sociology Service, показало, що головним джерелом отримання інформації щодо виборів є виступи представників партій та блоків у телевізійних програмах (37%), 29% обрали для себе головним джерелом газетні публікації, і тільки 12% слухають виступи представників партій (блоків) по радіо.

Велика частина громадян, а саме 25%, формують своє ставлення до політичних сил завдяки теледебатам. Цікавими є також дані соціологів стосовно того, як розподіляються симпатії телеглядачів щодо телеканалів, на яких вони дивляться ці дебати. Виявилося, що найбільший відсоток глядачів надає перевагу теледебатам на «Інтері» – 47%, 40% телевізійним дебатам на «1+1», на ICTV – 29%, 5 канал – 21%, Перший національний – 14,2%, майже однакові показники у СТБ й телеканалу Україна – 6,7% и 6,5% відповідно, у Нового каналу – 5,9% глядачів теледебатів, 5,1% у місцевих телеканалів, у НТН – 2,1%, у ТОНІСа – 1,6%.

На запитання «ТК», як соціологи коментують той факт, що опитувані називають серед своїх симпатиків канали, які реально ніколи не транслювали теледебати, Ірина Бекешкіна, науковий керівник фонду «Демократичні ініціативи», відповіла:

«Любые споры между политиками в телепередачах люди воспринимают как теледебаты. Много ведь разных передач, в которые приглашают политиков, а для зрителя не суть важно как называется программа, если там есть политики и они спорят – значит теледебаты. Безусловно, мы это понимали, когда формулировали вопрос. Но мы решили, что тут важно то, как люди вообще воспринимают политиков на телевидении».

Близько 20-ти відсотків населення теледебати (або телесуперечки між політиками) взагалі не дивляться. Водночас, задоволення від дебатів відчувають лише 15% телеглядачів, а найбільш поширене відчуття серед глядачів – розчарування (37%). Найбільше негативні емоції викликають у глядача відволікання на дрібниці та зведення політиками рахунків між собою – 46% опитаних визначили саме це головною причиною їх незадоволення дебатами. Ще 37% головною причиною визначили невміння політиків дебатувати та вислуховувати іншу сторону і 24% відзначили неконкретність пропозиції, незрозумілі пояснення політиків, як вони планують втілювати у життя запропоновані програми. Також глядачі відзначили некваліфіковану роботу ведучих теледебатів (5,1%).

Взагалі, напередодні виборів-2007 виявився надзвичайно високий рівень недовіри до їх чесності: 35% населення припускає, що результати можуть бути перекручені, а 20% і поготів у цьому переконані. Щодо головних заходів, які слід здійснити для того, щоби вибори були справді демократичними, – це чітко фіксувати dсі обіцянки, що їх публічно дають партії, аби потім домагатися їх виконання, так вважають 44% населення.

Також виявилося, що в Україні немає жодного політика, якому довіряють більше ніж не довіряють. Серед запропонованих респондентам кандидатур найменше довіри у них до Олександра Мороза (баланс довіри і недовіри становить -47%). Далі за рівнем негативу йдуть: Юрій Луценко (-32%), Володимир Литвин (-23%), Юлія Тимошенко (-15%), Віктор Янукович (-11%).

Що стосується соціальних інститутів, яким народ довіряє, однаковий процент (13,6%) здобули церква та засоби масової інформації. Переважна кількість населення найбільш довіряє Конституційному суду України (21,2%), за ним Прокуратура (20,9%), далі Служба безпеки України (20%), 18,1% населення в Україні довіряє суду, 15,1% збройним силам, 14,2% міліції, 13% місцевій владі, 11,2% уряду України, 10,6% Верховній Раді і тільки 9,5% Президентові Віктору Ющенку.

Олена Шандра, «Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
7178
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду