16 вересня загиблих журналістів вшанують на Майдані Незалежності
У неділю о 19-й годині на Майдані Незалежності відбудеться акція пам’яті всіх загиблих журналістів, приурочена до чергової річниці загибелі Георгія Ґонґадзе. Про це сьогодні на прес-конференції в приміщенні Національної спілки журналістів України повідомив член оргкомітету заходу Олександр Алфьоров.
Як він розповів, цього разу журналісти утримаються від традиційного ходу до Секретаріату Президента та Генеральної прокуратури. Це було зроблено задля того, щоб уникнути політичних маніпуляцій навколо імені Георгія Ґонґадзе напередодні позачергових парламентських виборів.
Також було повідомлено, що на ХІ з’їзді НСЖУ було прийнято рішення кожної третьої п’ятниці вересня святкувати День пам’яті українських журналістів.
«Ми закликаємо у цей день згадати всіх наших колег, які загинули від злодійських нападів, тих, яким вкоротило життя переслідування зарозумілих чиновників, власників мас-медіа, “героїв” публікацій і передач», – сказав у свої заяві голова НСЖУ Ігор Лубченко.
Він попросив працівників ЗМІ ще раз привернути в своїх матеріалах увагу до професії журналіста, розповісти про колег, що трагічно загинули, та закликати владу провести ретельне розслідування всіх фактів убивств, замахів на життя колег, адміністративних, судових та економічних утисків журналістів і притягнути винних до відповідальності.
Протягом брифінгу пролунали імена багатьох журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків – Вадима Бойка, Юрія Османова, Ігоря Грушецького, Петра Шевченка та інших. Ці одинадцять прізвищ можна побачити на меморіальній дошці, розташованій біля будівлі Національної спілки журналістів України. Але, на думку секретаря НСЖУ та голови Асоціації медіа-юристів України Тетяни Котюжинської, насправді таких людей набагато більше. Просто не завжди вдається довести зв’язок між загибеллю співробітника ЗМІ та його професійною діяльністю. Правоохоронці часто списують усе на дії хуліганів або побутовий злочин. Навіть зараз до них регулярно потрапляють повідомлення від журналістів про загрози, адміністративний тиск та судові переслідування. У таких випадках НСЖУ намагається надати потерпілим юридичну допомогу.
«Детектор медіа»

