Війни між інтернет-виданнями та друкованими ЗМІ немає

12 Вересня 2007
0
15246
12 Вересня 2007
15:47

Війни між інтернет-виданнями та друкованими ЗМІ немає

0
15246
Війни між інтернет-виданнями та друкованими ЗМІ немає
У рамках Дня медіа на рекламній виставці REX-2007 відбувся круглий стіл «Війна за розум заради грошей», організатори якого – видавництво «Економіка» та портал «УкрНет». Відповідаючи на запитання «яку цільову аудиторію ділять інтернет-видання та друковані ЗМІ, є вони конкурентами чи партнерами, яким чином між ними розподіляється рекламний бюджет, яке їхнє майбутнє», учасники дискусії зробили висновок, що війни між онлайн- та оффлайн-виданнями немає. Насправді між друкованими ЗМІ та їхніми інтернет-версіями партнерські стосунки. Так вважають і генеральний директор УАВПП Олексій Погорєлов, і генеральний директор видавництва «Економіка» Ігор Чубак, і президент холдингу «Главред-медіа» Віктор Шлінчак та інші. Інтернет-виданням легше отримати гроші рекламодавців, якщо вони мають свої друковані версії. Хоча у відсотках рекламний бюджет онлайнових видань набагато менший, аніж друкованих ЗМІ. Якщо у перших він складає десятки тисяч гривень, то у других – сотні тисяч. Генеральний директор інтернет-видання «ХайВей» Дмитро Дубилет вважає, що в цьому плані ми відстали від Заходу років на десять, де рекламні бюджети онлайн-ЗМІ на другому місці після телевізійних. Щодо ефективності реклами у тих чи інших ЗМІ, то її потрібно вивчати. Зокрема, власник інтернет-магазинів Олег Литвинчук на власному досвіді переконався, що звичайний рекламний банер на bigmir.net (за який він заплатив чималі кошти) був зовсім неефективний. На відміну від замовної статті у спеціалізованому інтернет-виданні, яка коштувала 60 доларів. З великої кількості запрошених рекламодавців на круглий стіл прийшов тільки керівник відділу маркетингу торгового дому «Ніко-Україна» Микита Жиглинський. Його як рекламодавця в першу чергу цікавість ефективність розміщеної реклами, тобто чи зростає кількість проданих автомобілів марки «Міцубіші». «Оскільки на сьогодні немає досліджень інтернет-аудиторії, то, виділяючи кошти на рекламу в Інтернеті, ми швидше інтуїтивно відчуваємо, що незабаром це буде дуже перспективно. Насправді, онлайнові видання отримують від нас дуже незначний відсоток рекламних бюджетів», – сказав Микита Жиглинський. Окремою думкою, яка відрізнялася від загального висновку, можна вважати позицію медіадиректора РА MediaEffekt Олексія Борисова. Він, зокрема, запевнив, що насправді дослідження інтернет-аудиторії вже існують, і надалі онлайнові видання будуть «відкушувати» все більші шматки рекламного пирога у друкованих ЗМІ. Тому він не вважає стосунки між ними партнерськими. Світлана Остапа, «Детектор медіа»
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
15246
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду