Віталій Шевченко застерігає: ніяких дозволів Нацради для розміщення політреклами не потрібно

21 Серпня 2007
22867
21 Серпня 2007
13:07

Віталій Шевченко застерігає: ніяких дозволів Нацради для розміщення політреклами не потрібно

22867
Віталій Шевченко застерігає: ніяких дозволів Нацради для розміщення політреклами не потрібно

Голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Віталій Шевченко виступив із заявою, у якій висловив стурбованість зростанням кількості повідомлень про факти, коли ТРО вимагали у суб’єктів виборчого процесу для розміщення політичної реклами спеціальні «дозвільні листи» від Нацради.

 

«До Національної ради надходять скарги від політичних партій та виборчих блоків політичних партій у зв’язку з відмовою окремих телекомпаній розміщувати рекламні агітаційні ролики, щодо яких виникли певні сумніви, за відсутності окремого "дозвільного" листа Національної ради. Ми стурбовані цими фактами, що можуть розцінюватися як порушення виборчого законодавства щодо права політичних сил на виборчу агітацію», – йдеться у заяві.

Віталій Шевченко наголошує, що ще до початку кампанії Національна рада неодноразово інформувала телерадіокомпанії та громадськість про те, що вона не буде проводити експертизи виборчих роликів, а дбати про дотримання вимог законодавства при розміщенні виборчої реклами в ефірі теле- і радіоорганізацій мають самі ТРК спільно з учасниками виборчих перегонів, керуючись законами та рішеннями ЦВК.

 

«Для проведення експертизи сумнівної агітаційної продукції Національна рада та Центральна виборча комісія за сприяння координатора проектів ОБСЄ в Україні створили спеціальну експертну групу, до складу якої увійшло 14 авторитетних фахівців медіасфери (керівник – директор Інституту Медіа Права Тарас Шевченко, координатор – повноважний представник Індустріального телевізійного комітету Катерина Котенко). Ми довіряємо цьому органу і підтверджуємо раніше висловлені телерадіокомпаніям побажання керуватися висновками і рекомендаціями експертної групи – без будь-яких додаткових "рекомендаційних" чи "дозвільних" листів Національної ради до ТРК. Телерадіокомпанії поінформовані про можливість звертатися безпосередньо до експертної групи, і тому їх відмова в розміщенні рекламних виборчих роликів з посиланням на відсутність окремих оціночних листів Національної ради є неприпустимою, – йдеться у заяві. – Ця група вже приступила до роботи (широко інформує громадськість про свою діяльність, оприлюднює висновки щодо агітаційних роликів тощо), тож сумніви щодо змісту виборчої реклами телерадіоорганізації можуть зняти без посередництва Національної ради».

 

Нагадаємо, що «Детектор медіа» публікує всі експертні висновки Незалежної експертної ради з питань діяльності мас-медіа під час виборів.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
22867
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду