Сьогодні спливає термін повноважень члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Віктора Понеділка (оновлено)
11 липня 2007 року спливає термін повноважень члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Віктора Понеділка.
Віктор Понеділко був призначений Постановою Верховної Ради України № 77-IV від 11 липня 2002 року. Слід зазначити, що відповідно до редакції Закону України «Про Національну раду з питань телебачення і радіомовлення» від 13 вересня 2001 року термін дії повноважень члена Національної ради починався з моменту призначення і тривав чотири роки. Таким чином, Віктор Понеділко мав припинити свої повноваження ще 2006 року. Проте, під час внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» у 2006 році було внесено зміни і до закону про Національну раду, де, зокрема, було подовжено термін повноважень із чотирьох до п’яти років. Після прийняття закону народними депутатами Інститут Медіа Права звертав увагу на таку необґрунтовану зміну.
Проте, не можна не сказати про наявність колізійної норми, яка також з’явилася у зв’язку з останніми змінами в законі. Частина перша статті 5 закону про Нацраду говорить про те, що Верховна Рада припиняє повноваження члена Національної ради шляхом ухвалення відповідної постанови. В нинішній політичній ситуації це може означати, що юридичне звільнення Понеділка відбудеться набагато пізніше, ніж фактичне закінчення терміну його повноважень. Це також означатиме, що призначення нового члена Національної ради може відбутися не раніше жовтня 2007 року.
За стандартної процедури, протягом трьох днів із дня припинення повноважень члена (членів) Національної ради, призначеного (призначених) Верховною Радою, комітет ВР, до компетенції якого віднесені питання телерадіомовлення, оприлюднює через засоби масової інформації та направляє депутатським фракціям і групам оголошення про відбір кандидатур на посаду члена (членів) Національної ради. Пропозиції щодо кандидатур приймаються зазначеним комітетом протягом 21-го дня з дня оприлюднення оголошення. Суб’єктами права подання кандидатур на цю посаду є депутатські фракції у Верховній Раді України та /або всеукраїнські об’єднання громадян у галузі діяльності засобів масової інформації.
Інститут Медіа Права