У Слов’янську вперше не відзначили роковини смерті Ігоря Александрова
Третього липня були шості роковини нападу в Слов'янську (Донецька область) на тележурналіста, керівника телекомпанії «Тор» Ігоря Александрова, а сьогодні, 7 липня, близькі і друзі поминають Ігоря.
Нагадаємо, Ігор Александров був побитий бейсбольними битами 3 липня 2001 року у вестибюлі слов'янської телекомпанії «Тор». В результаті цього нападу 7 липня журналіст помер в лікарні, не прийшовши до свідомість.
Александров – єдиний журналіст в Україні, загибель якого офіційно визнана пов'язаною з його професійною діяльністю.
|
|
За скоєння цього злочину засуджені члени організованих злочинних угрупувань «17-та ділянка» і «Старе місто», які визнані винними в здійсненні низки вбивств і засуджені на терміни від 3-х до 15-ти років ув’язнення. Вони звинувачені ув здійсненні шести вбивств за замовленням, серед яких - вбивство журналіста Ігоря Александрова. Разом із тим замовники цього злочину, на думку громадськості Слов'янська, так і залишилися безкарними. Більше того, як твердить народна чутка, сьогодні вони знаходяться при владі.
У своїх телепрограмах Ігор Александров викривав корупційні зв'язки правоохоронних і кримінальних структур Донецької області. Деякі з названих ним у цих програмах людей, а також фігуранти справи Александрова зараз займають високі кабінети в Генеральній прокуратурі та МВС.
Щороку, о 7.45 – час нападу на журналіста – біля телекомпанії «Тор» збирався імпровізований мітинг. Цього року вперше цього дня не відбувся мітинг на згадку про журналіста, скорботна дата ніяк не відмічена в програмах телеканалу, що він тоді очолював.
|
Примітно, що після того, як Президентом України став Віктор Ющенко, на його ім'я було подано представлення на посмертне привласнення Ігорю Александрову звання «Герой України», але рішення з цього питання довго не ухвалювалося, а після приходу до влади так званої Антикризової коаліції, впливову більшість в якій складають вихідці з Донбасу, це представлення взагалі було відкликане.
На думку колег Александрова, це є ще одним підтвердженням того, що в Україні як і раніше сильні впливові політико-економічні групи, зацікавлені в утиску свободи слова і друку, які в кланових інтересах всіма можливими способами намагаються обмежити професійну журналістську ініціативу і прагнення до незалежного і об'єктивного висвітлення подій і явищ в житті країни.