Майорові Мельниченку відмовили у проведенні слідчого експерименту у Секретаріаті Президента 20 червня через перестановку меблів?

20 Червня 2007
0
10817
20 Червня 2007
16:40

Майорові Мельниченку відмовили у проведенні слідчого експерименту у Секретаріаті Президента 20 червня через перестановку меблів?

0
10817
Майорові Мельниченку відмовили у проведенні слідчого експерименту у Секретаріаті Президента 20 червня через перестановку меблів?

Прес-служба Секретаріату Президента сьогодні розповсюдила пояснення з приводу відміни слідчої дії «відтворення обстановки та обставин справи» (що її також називають «слідчим експериментом») по справі Гонгадзе, що мала проводитися у кабінеті колишнього Президента України Леоніда Кучми. Наразі в цьому кабінеті знаходиться робоче місце Глави Секретаріату Президента Віктора Балоги.

У повідомленні, зокрема, зазначається: «Глава Секретаріату Президента України Віктор Балога та його підлеглі усіляко сприятимуть проведенню розслідування у справі вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, зазначає прес-секретар В.Балоги Юлія Єршова. За її словами, 19 червня 2007 року на ім’я Президента України Віктора Ющенка за підписом Генерального прокурора Олександра Медведька надійшло прохання забезпечити проведення слідчого експерименту в кабінеті В.Балоги, де колись знаходилося робоче місце екс-Президента України Леоніда Кучми. У листі О.Медведько просить здійснити слідчі дії 20 червня ц.р. або у найближчий до цієї дати день».

Повідомляється, що Президент України та керівник Секретаріату одразу ж дали вказівки «відповідним службам» щодо забезпечення експерименту, зазначивши, однак, що проведення експерименту 20 червня неможливо з технічних причин:

«Річ у тім, що диван, під яким начебто знаходився диктофон екс-майора держохорони, у кабінеті нині переставлено на інше місце. А на місці славнозвісного дивану стоїть стіл для нарад, у який вмонтовані спеціальні засоби зв’язку. Для максимального відтворення обстановки і обставин тих подій потрібно повернути меблі на їх колишнє місце. За оцінками технічних фахівців, лише монтаж столу займе близько 5 годин. Сам слідчий експеримент, як заплановано, триватиме 2–3 години»

Згідно повідомлення, майорові Мельниченку було запропоновано перенести слідчий експеримент на неробочий час – на суботу, 23 червня, однак він відмовився, оскільки у цей день буде присутнім на святкуванні 15-річчя випуску КВІРТУ ППО.

Секретаріат Президента запропонував Генпрокуратурі провести слідчий експеримент увечері у четвер, п’ятницю або упродовж суботи цього тижня.


Нагадаємо, що раніше Микола Мельниченко заявив про те, що проведення «слідчого експерименту» було «нахабно зірвано» Секретаріатом Президента, і звинуватив у цьому керівника Секретаріату Віктора Балогу. За словами Мельниченка, поведінка Балоги є закономірною, оскільки він також є фігурантом записів.

В листопаді 2006 року Мельниченко передав комісії Верховної Ради з контролю за розслідуванням справи Ґонґадзе 2 диски з матеріалами в справі. У жовтні 2006 року Мельниченко попросив Генпрокуратуру забезпечити його захист як свідка.

Розгляд справи про виконавців убивства Ґонґадзе Апеляційний суд Києва почав 9 січня. В убивстві журналіста звинувачуються 3 колишні співробітники Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС Валерій Костенко, Микола Протасов і Олександр Попович.

Ще один звинувачуваний – колишній керівник згаданого департаменту МВС Олексій Пукач – знаходиться в розшуку.

Раніше Генпрокуратура заявила, що до суду передано тільки першу частину справи, що стосується тільки виконавців убивства. Друга частина справи стосується встановлення замовників і організаторів цього злочину.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
10817
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду