З'їзд НМПУ прийняв програму діяльності на два роки та перетворив профспілку на галузеву (ОНОВЛЕНО)

22 Травня 2007
0
7546
22 Травня 2007
15:30

З'їзд НМПУ прийняв програму діяльності на два роки та перетворив профспілку на галузеву (ОНОВЛЕНО)

0
7546
З'їзд НМПУ прийняв програму діяльності на два роки та перетворив профспілку на галузеву (ОНОВЛЕНО)

Відтепер членом Незалежної медіа-профспілки України може стати не тільки журналіст, а й будь-який інший працівник засобу масової інформації.

Відповідне рішення про розширення профспілки журналістів до галузевої прийняли делегати З’їзду НМПУ, який відбувся 18-20 травня у Бердянську Запорізької області.

«На мою думку, дуже правильно, що делегати З’їзду прийняли рішення про те, що тепер в Медіа-профспілку можуть вступати не тільки журналісти чи працівники, що прирівнюються до них, а й всі інші члени трудових редакційних колективів, - прокоментував зміну статусу Медіа-профспілки Олександр Воротілов, член Комітету НМПУ та голова Запорізької незалежної медіа-профспілки, - По-перше, вступ до профспілки - це добровільне рішення кожної людини й ніхто нікого не примушує бути членом цієї організації. По-друге, якщо людина працює в редакції, своєю працею сприяє створенню того продукту, який виготовляється журналістами, і хоче бути членом профспілки, то як ми можемо відмовляти їй. Навіть, прибиральниця, створюючи чистоту та затишок у редакції, сприяє хорошому настрою журналістів і відповідно написанню якісних матеріалів. Я вже не кажу про водіїв, які безпосередньо беруть участь у журналістській роботі, відправляючись з ними у відрядження у будь-який час доби». За його словами, Запорізька незалежна медіа-профспілка ще з моменту заснування зайняла саме таку позицію. Вона приймала всіх бажаючих, і з часом відбулася природна самоорганізація медіа-профспілки: з неї вийшли ті працівники ЗМІ, які не відчувають потреби бути її членами та отримувати захист, потрібний журналістам.

Кількість членів Медіа-профспілки, яка стала відкритою для усіх працівників ЗМІ, на думку пана Воротілова, суттєво не зміниться. «Я не думаю, що після цього рішення буде дуже бурне зростання кількості членів, тому що сьогодні, навіть серед журналістів, не так і багато бажаючих вступити у профспілку, - поділився він своїми прогнозами, - Цьому сприяє негативний імідж старих профспілок, членство у яких було примусовим. Людям потрібен час, щоб зрозуміти перевагу Медіа-профспілки, основною метою якої є захист своїх членів від порушення їхніх прав - починаючи від маленьких зарплат до звільнень. А путівки та безкоштовне пиво для членів профспілки – це, на мою думку, минуле».

Пропозицію змінити існуючу назву організації «Незалежна медіа-профспілка України» на «Медіа-профспілка України» делегати не підтримали, оскільки вважають, що НМПУ – це розкручений бренд, який дозволяє українським журналістам та їхнім працедавцям відрізняти Медіа-профспілку від радянських профспілок. Також, це усуває необхідність робити перереєстрацію назв усіх осередків НМПУ в центральних та регіональних органах юстиції.

На з’їзді було затверджено програму діяльності НМПУ на два роки, якою, зокрема, передбачено створення страйкового фонду та фонд соціальної допомоги працівникам ЗМІ. Серед інших напрямків роботи – протидія «тінізації» оплати праціч журналістів, активізація консультативної діяльності профспілки.

З’їзд також обрав чотирьох нових членів комітету НМПУ. Наразі до керівництва НМПУ входять: голова профспілки Сергій Гузь, перший заступник голови - Олександр Харченко (УНІАН), заступник голови - Михайлина Скорик (голова Київської незалежної медіа профспілки). Членами комітету НМПУ є Олександр Воротілов (Запоріжжя), Сергій Штурхецький (Рівне), Микола Фельдман (Кременчук), Наталя Возович (Краматорськ), Олександр Зінченко (Харків), Сніжана Павлова (Одеса), Михайло Глуховський (Київ), Роман Рак (Львів), Михайлина Скорик (Київ), Олександр Харченко (Київ), Сергій Гузь (Київ).

Також профспілковці розширили повноваження членів Комітету НМПУ. Вони дозволили їм приймати рішення про виключення членів Медіа-профспілки, на що раніше мав право тільки керівник первинного осередку НМПУ. Крім того, тепер Комітет розглядатиме випадки, коли члени організації будуть порушувати Статут чи Положення про Ревізійну комісію, або дискредитуватимуть Медіа-профспілку.

Всі ці зміни рішенням З’їзду внесені до Статуту профспілкової організації.

Другий етап з’їзду НМПУ, на якому планується провести загальні вибори керівництва профспілки, вирішено провести у листопаді цього року.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
7546
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду