Завтра набувають чинності нові редакції положень про державну реєстрацію друкованих ЗМІ

3 Травня 2007
0
12296
3 Травня 2007
10:12

Завтра набувають чинності нові редакції положень про державну реєстрацію друкованих ЗМІ

0
12296
Завтра набувають чинності нові редакції положень про державну реєстрацію друкованих ЗМІ

Міністерство юстиції України затвердило нові редакції положень про порядок державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств. Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович відповідний наказ Мін’юсту набуває чинності з наступного тижня - 4 травня 2007 року.

Про це повідомляє Урядовий портал з посиланням на прес-службу Мін'юсту

Порівняно з попередньою редакцією, нові положення де в чому спрощують порядок державної реєстрації ЗМІ, ззаначаєтсья у повідомленні. Зокрема, повідомив Міністр, вдвічі скорочено термін розгляду заяв про реєстрацію інформаційних агентств. Тепер Міністерство юстиції розглядатиме такі заяви у 7-денний термін, замість 15-денного, як було визначено попереднім порядком.

Також, з положення про державну реєстрацію друкованих ЗМІ виключена категорична вимога щодо надання документів, якими підтверджується цивільна правоздатність та дієздатність засновника. Хоча право зажадати такі документи за органом реєстрації залишається.

Крім того, повідомив Міністр, порівняно з попередньою редакцією, нові положення стали більш чіткими та конкретизованими. Уточнено процедуру реєстрації, перереєстрації чи відмови в реєстрації друкованих ЗМІ та інформагентств, а також підготовки та оформлення Міністерством юстиції відповідних рішень.

Так, наприклад, в новій редакції положення про державну реєстрацію друкованих ЗМІ задеклароване право органу реєстрації визнавати недійсним свідоцтва про державну реєстрацію друкованих ЗМІ чи інформаційних агентств. Водночас перелічено виключні умови, за яких можлива відмова у державній реєстрації друкованого ЗМІ чи інформаційного агентства.

Міністр юстиції пояснив, що нові редакції порядку реєстрації друкованих ЗМІ та інформаційних агентств не несуть в собі якихось радикальних змін. Положення визначають порядок державної реєстрації, яка полягає у проведенні правової експертизи заяв заявників на відповідність Конституції, Цивільного та Господарського кодексів, закони “Про інформаційні агентства” та “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні” та іншим актам законодавства, а також уточнюють порядок підготовки та оформлення відповідних рішень.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
12296
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду