Олена Бондаренко сказала «семеро одного не ждут» і стала виконувачем обов’язків голови Комітету з питань свободи слова та інформації
Семеро членів Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації, всупереч учорашньому рішенню голови Комітету Андрія Шевченка, 26 квітня провели засідання. Головуючою було обрано першого заступника голови комітету Олену Бондаренко. «Семеро одного не ждут», - прокоментувала «Детектор медіа» Олена Бондаренко рішення депутатів зібратись у четвер, на день раніше, ніж пропонував голова Комітету.
До порядку денного, який готувався ще на планове засідання Комітету 18 квітня, було внесено ще кілька питань: стосовно роботи Комітету з питань свободи слова та інформації, а також стосовно проекту постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії для перевірки діяльності Нацради з питань телебачення і радіомовлення та її підрозділів із нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями законодавства.
Члени Комітету підтримали законопроект про внесення змін і доповнень до закону України про Національну раду з питань телебачення і радіомовлення, проект постанови щодо звіту Нацради за 2006 рік; а також проект постанови про утворення Тимчасових слідчих комісій – із перевірки діяльності Нацради та з питань розслідування оприлюднених через ЗМІ фактів знищення та продажу пам’яток Київської фортеці.
Олена Бондаренко запропонувала надати парламенту право відправляти у відставку четвірку членів Нацради від Верховної Ради України – в разі незатвердження парламентом звіту Нацради. Водночас вона зауважила, що юристи Головного науково-експертного управління Верховної Ради, аби уникнути різних підходів зі врегулювання одних і тих самих питань, пропонують запровадити механізм призначення та дострокового припинення повноважень членів Нацради, аналогічний до того, що міститься в Законі України «Про Національний банк України».
Експерти вважають, що повноваження призначеного складу Нацради з питань телебачення і радіомовлення повинні достроково припинятися в разі висловлення їй недовіри Верховною Радою або Президентом за результатами розгляду звіту Нацради. У цьому випадку Парламент і Президент зобов’язані кожен звільнити своїх представників та призначити новий склад Нацради.
Учасники засідання не підтримали рішення заслухати звіти НТКУ та НРКУ та законопроект про внесення змін до закону України «Про інформацію» (щодо надання інформації на запити чи звернення народних депутатів України), внесений народним депутатом Юрієм Мірошниченком (фракція Партії регіонів). Крім того, члени Комітету, враховуючи позицію голови Комітету Андрія Шевченка, вирішили призначити тимчасовим виконувачем обов'язків голови Комітету його першого заступника Олену Бондаренко.
На найближчому засідання вирішено заслухати звіт про діяльність та плани Громадської ради з питань свободи слова та інформації, яка існує при парламентському комітеті.
Світлана Остапа, «Детектор медіа»
На адресу «Детектор медіа» надійшла заява представників Комітету, яку ми публікуємо без змін:
Уважаемая редакция «Детектор медіа»!
Члены Комитета Верховной Рады по вопросам свободы слова и информации Елена Бондаренко, Александр Голуб, Алексей Федун, Владимир Ландик, Сергей Потимков, Леонид Мордовец и Дмитрий Волошенков - заявляют о том, что сегодня на заседании Комитета было принято решение временно назначить исполняющей обязанности главы Комитета первого заместителя Елену Бондаренко. Причиной для такого действия стало ненадлежащее выполнение своих обязанностей главой Комитета А.В. Шевченко, превышение служебных полномочий и авторитарный стиль руководства Комитетом и секретариатом Комитета с его стороны. По вине господина Шевченко Комитет по вопросам свободы слова и информации не работал более месяца. Более того, на требование семи членов Комитета провести заседание 26 апреля 2007 года, господин Шевченко предложил встречную инициативу собрать Комитет 27 мая!!!
В соответствие со статьей 43 Закона Украины о Комитетах ВР данная ситуация может стать причиной не только отстранения от должности главы Комитета, но и ликвидации самого комитета. Исходя из опубликованного письма А.В. Шевченко на «Детектор медіа» за 25 апреля
Такое поведение является недопустимым как с моральной точки зрения, так и с правовой. Надо отметить, что в нашем Комитете вопрос неправового и неэтичного поведения главы Комитета поднимается не впервые. Зимой текущего года по этому вопросу Комитет проводил три заседания в закрытом режиме. Поэтому члены парламентского комитета были вынуждены обратиться в регламентный комитет Верховной Рады с предложением рассмотреть действия А.В.Шевченко
на предмет его соответствия занимаемой должности, обязать его отчитаться перед парламентом и по результатам отчета принять соответствующее решение. Народные депутаты Украины, члены Комитета ВР по вопросам свободы слова и информации Елена Бондаренко, Александр Голуб, Алексей Федун, Владимир Ландик, Сергей Потимков, Леонид Мордовец и Дмитрий Волошенков.