Ольга Герасим'юк: над свободою слова нависла реальна загроза

24 Квітня 2007
13189
24 Квітня 2007
13:54

Ольга Герасим'юк: над свободою слова нависла реальна загроза

13189
Ольга Герасим'юк: над свободою слова нависла реальна загроза

"Для того, щоб заявити, що складу злочину в діях судді Станік немає, Генпрокуратурі потрібно півдня, а на те, щоб знайти людей, які вчинили напад на журналістів, їм потрібні місяці чи навіть роки". Про це сайту RAZOM сказала народний депутат п'ятого скликання Ольга Герасим'юк, коментуючи той факт, що транспортна прокуратура Криму відмовилась відкрити кримінальну cправу за фактом нападу на журналістів. Причиною відмови у порушенні кримінальної справи за фактом перешкоджання законній журналістській діяльності транспортна прокуратура назвала те, що правоохоронцям не вдалося з'ясувати нападників. Як відомо, напад прихильників коаліції на знімальну групу "Чорноморки" стався 30 березня. Тоді журналісти Олена Механік та Олександр Хоменко готували репортаж про відправку із залізничного вокзалу Сімферополя до Києва спецпотягу з активістами Партії регіонів і партії "Російський блок".

"На мою думку, це свідчення того, що інститут прокуратури в Україні підлягає негайному реформуванню, - заявила Герасим'юк. - Нині ми маємо прокуратуру, яка мов гайковий ключ - закручує гайки з одного боку, а з іншого боку - все розвалюється. Це стосується української прокуратури як системи. Вона, звичайно, зараз підконтрольна коаліції і тому не зважає на закон, на думку суспільства. Прокуратура в Україні взагалі, стоїть над народом".

Герасим'юк також зауважила, що це вже не перший випадок грубого порушення свободи слова в Україні . "Це вже є системою, - зауважила депутат, - Достатньо згадати хоча б нерозглянуту й дотепер справу Калашникова, закриття програм, безкарні напади на журналістів. На це, між іншим, звертали увагу депутати ПАРЄ під час виступу в Страсбургу нашого прем'єра".

"Свобода слова в Україні зараз під загрозою. Я помічаю, що журналісти менше дозволяють собі писати в критичних тонах про коаліцію, діяльність Кабміну тощо. Видно, що їм просто робиться страшно, - переконана Ольга Герасим'юк, - А це - найжахливіше. Адже, коли журналісти перелякані, ні про яку свободу слова чи боротьбу за неї не може йти й мови".

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
13189
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду