Національна спілка кінематографістів пропонує комплекс заходів для порятунку українського кінематографу

16 Березня 2007
19151
16 Березня 2007
16:25

Національна спілка кінематографістів пропонує комплекс заходів для порятунку українського кінематографу

19151
Національна спілка кінематографістів пропонує комплекс заходів для порятунку українського кінематографу

Національна спілка кінематографістів України заявляє, що 2007 рік може стати роком остаточного знищення українського кіно, як мистецтва та українського кінематографу як галузі національної економіки. Про це повідомили сьогодні на прес-конференції Голова НСКУ Борис Савченко, кінематографісти, члени секретаріату НСКУ – режисер Михайло Іллєнко, кінознавець Лариса Брюховецька, режисер Борис Небієрідзе і кінодраматург Світлана Степаненко.

 

НСКУ виділила такі кардинальні проблеми:

          відсутність кінопрокату всюди, крім великих міст,

          відсутність значущих інвестицій у кінобізнес і як наслідок – спустошення кіностудій,

          фактична відсутність українського кіновиробництва,

          відсутність прокату українських фільмів,

          відсутність політики державного стимулювання та врегулювання у кіно галузі,

          відсутність зацікавленості держави у відновлені національного кінематографу.

 

Учасники прес-конференції наголосили, що НСКУ була практично усунута державними органами від участі в обговоренні та прийнятті рішень стосовно розвитку національного кінематографу. Відгукуючись на ініціативу Кабінету міністрів про розвиток принципів громадянського суспільства, НСКУ пропонує:

 

-                Внести до ВР та розглянути як термінові низку законопроектів про стимулювання національного кіновиробництва, в т.ч. про Закон про збір на національну кінематографію, та надання кіногалузі статусу, за умовами державного сприяння, аналогічного до суднобудування.

-                Розробити та впровадити програму виводу з кризи національної кіногалузі, в тому числі всіх державних кіностудій.

-                Поновити фінансування галузі у повному обсязі, згідно до Державної програми розвитку кінематографії, затвердженої ВР.

-                Відмінити у нинішньому вигляді тендерну процедуру закупівлі товарів та послуг у кінематографії.

-                Включити представників НСКУ та інших громадських об’єднань кінематографістів до обговорення всіх питань, пов’язаних із реформою національного кінематографу.

-                Створити на базі Укртелефільму Студію дитячого та молодіжного кіно.

-                Надати Державній службі з питань кінематографії статусу прямого підпорядкування Кабінету міністрів замість Міністерства культури та мистецтв.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
19151
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду