Міжнародний комітет із захисту журналістів вимагає звільнити Уміду Ніязову

15 Лютого 2007
974
15 Лютого 2007
13:13

Міжнародний комітет із захисту журналістів вимагає звільнити Уміду Ніязову

974
Міжнародний комітет із захисту журналістів вимагає звільнити Уміду Ніязову

Міжнародні організації, що займаються моніторингом свободи преси, вимагають від узбецької влади звільнити незалежну журналістку та правозахисника, заарештовану за звинуваченням у зберіганні матеріалів антиконституційного змісту, повідомляє «Дело» з посиланням на Reuters.

 

14 лютого нью-йоркський комітет із захисту журналістів (CPJ) висловив стурбованість арештом 32-річної Уміди Ніязової, кореспондента Інтернет-журналу російського Центру екстремальної журналістики. Комітет вважає, що її арешт повязаний із публікаціями на тему подій в Андижані у травні 2005 року.

 

Уміда Ніязова була заарештована 22 січня співробітниками узбецької міліції в Андижані, 26 січня відправлена до Ташкента і передана у Транспортну прокуратуру Узбекистану, яка порушила проти журналістки кримінальну справу за статтями 233 «Незаконний перетин кордону» та 246 «Перевезення заборонених інформаційних матеріалів» Кримінального кодексу Узбекистану. На підставі цих статей журналістку заарештували ще на 3 місяці. За інформацією джерел «Фергана.Ру» в Узбекистані, журналістку допитують до 15-ти годин на добу із застосуванням тортур.

 

Виконавчий директор комітету Джоел Саймон закликав владу Узбекистану негайно звільнити Ніязову та зняти з неї звинувачення. 12 лютого з аналогічною заявою виступив Центр екстремальної журналістики.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
974
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду