Комітет із питань свободи слова та інформації проти чотирьох законопроектів, що стосуються медіа

8 Лютого 2007
9487
8 Лютого 2007
12:44

Комітет із питань свободи слова та інформації проти чотирьох законопроектів, що стосуються медіа

9487
Комітет із питань свободи слова та інформації проти чотирьох законопроектів, що стосуються медіа

7 лютого 2007 року відбулося перше після зимових канікул засідання парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації, на якому розглядалися чотири законопроекти.

 

Перший із них – про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення неупередженого ставлення ЗМІ до свободи політичних дебатів, внесений Ганною Герман (№3002). Ольга Герасимюк («Наша Україна») запропонувала відхилити проект, оскільки, за її словами, при зрозумілих намірах він є недосконалим, у ньому багато понять залишилися невиписаними. Степан Курпіль (БЮТ) зазначив, що не чув позитивних відгуків про цей законопроект. «Будь-яке ЗМІ сповідує філософію плюралізму і буде висвітлювати резонансні події чи справи влади», – сказав С. Курпіль. Голова Комітету Андрій Шевченко (БЮТ) повідомив, що Головне науково-експертне управління Верховної Ради України пропонує відхилити цей документ. Члени Комітету одноголосно проголосували за його відхилення.

 

Так само одноголосно депутати відхилили й наступні два законопроекти – про внесення змін до закону «Про телебачення і радіомовлення» (щодо відповідальності за недотримання вимог стосовно вживання мов в інформаційній діяльності телерадіоорганізацій), внесений Олександром Третьяковим (№2752), та про внесення змін до закону «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні ЗМІ» (щодо мови поширення інформації), автор В. Колесніченко (№2685).

 

Микола Баграєв (БЮТ) зазначив, що зараз уже працює робоча група по вдосконаленню закону «Про телебачення і радіомовлення», тому О. Третьяков усі запропоновані пропозиції може внести на розгляд цієї групи. А стосовно законопроекту В. Колесніченка члени Комітету підтримали думку С. Курпіля, що цей документ може внести ще більший дисонанс між Сходом і Заходом України, а цього робити не можна.

 

Ще один законопроект, який обговорювався на засіданні (про внесення змін до закону «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», внесений Є. Філіндашем та О. Бондаренко), було відхилено. Один із авторів документа Олена Бондаренко не наполягала на його підтримці, зазначивши, що Комітет із питань свободи слова повинен у першу чергу відстоювати права ЗМІ, а не «Укрпошти». «Але фальсифікацію собівартості газет треба припинити. Є факти, коли газети, подаючи «Укрпошті» дані про собівартість своїх видань, зазначають, що вона не змінювалася протягом 2-3 років. Таким чином «Укрпошта» несе мільйонні збитки», – сказала Олена Бондаренко.

 

У цілому члени Комітету розглянули пропозиції до складу робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації з підготовки проекту Закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення України». Список відкритий для пропозицій. Андрій Шевченко заявив, що на колегії в Держтелерадіо вніс пропозицію створити спільну робочу групу з підготовки цього закону – замість чотирьох у різних державних структурах.

 

Проект

 

Пропозиції до складу робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації з підготовки проекту Закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення України»

Шевченко А.В. – голова Комітету з питань свободи слова та інформації, голова робочої групи.

Баграєв М.Г. – голова підкомітету з питань електронних ЗМІ та інформаційно-комунікаційних технологій і систем.

Шевченко В.Ф. – голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Лигачова Н.Л. – головний редактор Інтернет-видання «Детектор медіа».

Мяснікова К. – директор Незалежної асоціації мовників, юрист.

Іванов В.Ф. – президент Академії української преси, юрист.

Шевченко Т.С. – директор Інституту Медіа Права, юрист.

Замніус В.М. – директор програми ЗМІ МФ «Відродження», юрист.

Горобцов В.О. – заступник голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

Гирик Ю.М. – заступник завідувача секретаріату Комітету з питань свободи слова та інформації.

 

Також члени Комітету заслухали інформацію про ситуацію з розповсюдженням преси в Київському метрополітені (питання відкладено до травня 2007 року) та визначили теми засідань на наступний тиждень, серед яких – обговорення звіту Нацради з питань телебачення і радіомовлення за 2006 рік; внесення змін до закону про рекламу; розгляд скарги кабельних провайдерів на подвійне ліцензування.

 

Світлана Остапа, «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9487
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду