Екс-голова Сумської облдержадміністрації Володимир Щербань, розшукуваний українськими правоохоронцями, повернувся в Україну
Володимир Щербань, що прибув до України з США 4 листопада, випущений на поруки. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерела у правоохоронних органах. За інформацією джерел, слідчий у особливо важливих справах Генеральної Прокуратури України прийняв рішення про припинення розшуку Щербаня за лінією Інтерполу та постановив обрати як запобіжний захід узяття на поруки. Поручителем став неназваний народний депутат із фракції Партії регіонів.
Як повідомляє «Українська правда», 3 листопада до Генпрокуратури надійшло письмове клопотання від народних депутатів Яна Табачника, Євгена Геллера, Михайла Мироненка, які просять орган досудового слідства у випадку повернення Щербаня з США в Україну обрати йому запобіжний захід, не пов'язаний з позбавленням волі, а саме - передати Щербаня під їхню особисту поруку.депутати склали письмове зобов'язання про те, що вони ручаються за явку Щербаня до слідчого і зобов'язуються доставити його в органи дізнання або в суд на першу вимогу.
Екс-голова Сумської облдержадміністрації прилетів до Києва та в супроводі міліції був доставлений у головне слідче управління ГПУ. В аеропорту «Бориспіль» начальник лінійного відділу міліції зачитав Володимиру Щербаню постанову про оголошення його в розшук, підписану слідчим слідчого відділу прокуратури Сумської області.
Нагадаємо, у жовтні 2005 року Володимир Щербань був затриманий представниками агентства міграційної та митної служби Департаменту внутрішньої безпеки США за незаконне перебування на території країни. На початку 2006 року українська влада звернулась до США з проханням депортувати Щербаня в Україну, де його підозрюють у скоєнні злочинів за ознаками статті 189 ч.2 (здирництво) та ст. 365 ч.1 (перевищення службових повноважень Кримінального кодексу України.
2 листопада у програмі «Подробности из первых уст» («Інтер») Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив, що йому відомо про повернення когось із «важливих політичних біженців» в Україну в найближчий час. Саме з цим, на думку Луценка, може бути пов’язана спроба Верховної Ради відсторонити його від виконання повноважень.
За матеріалами «Інтерфакс-Україна»