Росіяни контролюватимуть «кириличну» частину одного з найпопулярніших сервісів Інтернет-щоденників

19 Жовтня 2006
0
18374
19 Жовтня 2006
18:16

Росіяни контролюватимуть «кириличну» частину одного з найпопулярніших сервісів Інтернет-щоденників

0
18374
Росіяни контролюватимуть «кириличну» частину одного з найпопулярніших сервісів Інтернет-щоденників

У середовищі українських блоґерів – сум’яття і паніка. 18 жовтня стало відомо, що  російська компанія «СУП» отримала від власників найпопулярнішого в Україні сервісу Інтернет-щоденників Livejournal.com ліцензію на адміністрування не лише російського, а «кириличного» сегменту LJ. Таким чином, під контролем «Суп» опиняються щоденники російських, білоруських, українських, сербських, болгарських, молдавських і навіть монгольських користувачів. Зараз у Москві перебуває власник Livejournal Бред Фіцпатрик, який у своєму інтерв’ю підтвердив, що «росіянином» вважається кожен, хто веде свій Інтернет-щоденник кирилицею.

 

Російську Інтернет-компанію «Суп» заснував американський підприємець Ендрю Полсон, що мешкає в Росії, та відомий російський фінансист Олександр Мамут. Фірма планує виділити значні ресурси, щоб підвищити зручність використання і швидкість роботи LiveJournal і зробити сервіс якомога більш «дружнім» до російських користувачів.

Що ж до того, що разом із росіянами під контроль «Суп» потраплять блоґери з інших країн (їх кількість – близько 680 тисяч, зокрема, понад 40 тисяч українців), то це мало бентежить керівника проекту, відомого діяча російського Інтернету Антона Носика. Проте, новина про те, що тепер «адмініструванням» (що включає, наприклад, можливість закриття окремих щоденників через недозволений контент, перегляд приватних записів тощо; раніше цим займалась американська команда) щоденників займуться росіяни, неабияк збентежила українців. У декого навіть виникла підозра, що за допомогою фірми «Суп» доступ до їхніх щоденників можуть отримати російські спецслужби.

Сотні користувачів
Livejournal, який в Україні користується надзвичайною популярністю протягом останніх кількох років, підшукують інший блоґ-сервіс на заміну звичному LJ. Деякі з них уже закрили свої щоденники на Livejournal, інші готуються зробити це після першого ж втручання нових розпорядників у життя українських користувачів.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
18374
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду