Олесь Бузина: «За законами Давньої Русі гравці «Teen-рингу» були б повнолітніми»
Як уже повідомляла «Детектор медіа», 14 жовтня в ефірі каналу «Інтер» з'явиться улюблена телевізійна гра інтелектуалів - «Брейн-ринг». До уваги глядачів представлять молодіжну версію гри - «Teen-ринг». Режисером-постановником проекту став ведучий російського «Брейн-ринга», продюсер російської компанії «Игра» Олексій Козлов, а продюсером – відомий ведучий та телепродюсер Ігор Кондратюк. Запитання для юних гравців вигадуватиме відомий телеведучий і ветеран гри «Що?Де?Коли?» Борис Бурда. Та найбільшою несподіванкою для всіх стало прізвище ведучого. Це скандальний український журналіст та письменник, автор численних викривальних публікацій, що змальовують не в найкращому світлі класиків української літератури – Олесь Бузина.
Олесь розповів «ТК», що вже має досвід ведучого молодіжних телепрограм – працював у такій ролі в 1999 році на каналі «1+1». Крім того, він долучився до створення програм «Телеманія» («1+1») та «25-й кадр» (Новий канал).
Новий проект, за словами ведучого, дивитимуться всі вікові категорії. Гравцями будуть старшокласники (13-15 років). На його думку, нічого поганого, маючи в команді таких інтелектуалів, як Козлов і Бурда, зробити просто не можна.
- Але ж змагатися будуть майже діти!
- Не майже діти, а люди, які переходять у 13-літній вік! Вони вважалися повнолітніми навіть по законодавству Давньої Русі. Повноліття наступало в 13 років згідно з Церковним уставом 11-12 століть.
- За Сухомлинським цей період називають часом „народження громадянина” в дитині...
- Це період, коли людина досягає повної фізіологічної зрілості. За царату хлопці в 13 років вже були офіцерами, а дівчат на Давній Русі вже в 13 років видавали заміж.
- Плануєте, що аудиторія буде різновікова, але на інтелектуальне змагання запрошуєте „наймолодших дорослих”, яким бракує життєвого досвіду?
- Це вік, коли мозок працює якнайшвидше і людина в цьому віці вже достатньо ерудована. Серед ерудованих людей важко знайти таких, у яких би швидше за 13-15 річних працював мозок.
- Ви вирішили, що саме ці швидкі „мізки” додадуть передачам динаміки і тим зроблять проект цікавішим?
- На телебаченні багато цікавого. Знаєте, коли на телебаченні повільно роздягається красива дівчина – це теж будуть дивитися. Якщо вона буде швидко роздягатися і швидко одягатися – то це не буде так видовищно.
