Європейська федерація журналістів підтримує італійських журналістів у страйках за колективні договори
Європейська федерація журналістів заявила, що надасть усіляку підтримку італійським журналістам у страйках, які Італійська національна федерація преси проводитиме наступного тижня на знак протесту щодо відмови видавців газет вести переговори про відновлення національних колективних договорів. «Позиція роботодавців є незрозумілою та шокуючою, – заявив генеральний секретар Національної федерації журналістів Італії Паоло Северіні-Лонгі. – Вони не звертають уваги на бажання профспілок почати переговори без будь-яких додаткових умов.»
Профспілки вже з березня 2005 року, коли закінчився останній термін дії договорів, намагаються розпочати переговори. Міністр праці Італії закликав обидві сторони дотримуватися договорів, проте роботодавці відмовилися зустрічатись, якщо переговори будуть способом розправи із виданнями, у яких працюють фрілансери, є гнучкий графік роботи та виплати безробітнім.
Як заявляє Асоціація італійських видавців газет, організація видавців газет та колективи газет повинні владнати такі головні спірні питання, як технологічна конвергенція, низький дохід та тираж. Вони кажуть, що «графіки та зарплати – суттєві елементи нової стратегії медійного сектору». А також зазначають, що готові поважати попередні домовленості проте „умови нового договору не є виправданими”. На це федерація преси відповіла, що «блок пропозицій», наданий роботодавцями для обговорення зменшить розмір зарплат на 30 % і призведе до серйозного ослаблення попередніх колективних договорів.
«Поведінка роботодавців не призведе до розвитку сектора, – заявив генеральний секретар Європейської федерації журналістів Айдан Вайт. – Пошук способів суттєво зменшити бюджет газет зашкодить журналістиці, призведе до занепаду якості преси та завадить пережити теперішню кризу. Профспілки не збираються кидати виклик часу, в якому живуть, але вони як ніхто розуміють, що не може бути професійної журналістики без гідних умов праці. Роботодавці у Європі намагаються обійти колективні договори укладанням короткострокових договорів із журналістами. Такий спосіб серйозно шкодить встановленим виробничим стосункам. В Італії традиційно існує соціальний діалог і є там життєво необхідним, щоб соціальне партнерство у пресі підтримувалось. Ми повністю підтримуємо італійських журналістів у їхньому прагненні врегулювати виробничі стосунки.»
29 та 30 вересня на страйк вийдуть представники друкованих та Інтернет-ЗМІ. 5 і 6 жовтня працівники щоденних газет, 6 і 7 – всі медіа. 24 і 25 жовтня – журналісти, які працюють у представництвах іноземних ЗМІ.»
