Нацрада з питань телебачення і радіомовлення відновила свою діяльність після вакацій

13 Вересня 2006
0
12209
13 Вересня 2006
15:35

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення відновила свою діяльність після вакацій

0
12209
Нацрада з питань телебачення і радіомовлення відновила свою діяльність після вакацій

Сьогодні Національна рада з питань телебачення та радіомовлення після літньої перерви відновила свої щотижневі засідання та брифінги для журналістів.

Свою роботу Нацрада розпочала з ліквідації кількох ліцензій, попереджень та підведення підсумків кадрового конкурсу.

"Ми сьогодні ліквідували ліцензію телекомпанії "Балаклава" (Севастопіль) на кабельне мовлення у зв'язку з припинення її діяльності" - повідомив голова Нацради Віталій Шевченко, - "Розглянули низку питань щодо діяльності телекомпаній, і за наслідком розгляду цих питань оголосили попередження Житомирській ОДТРК, оскільки ми мали претензії, підтверджені результатом перевірок у зв'язку з неосвоєнням у певній мережі мовлення відповідно до умов ліцензій, порушення концепції за деякими показниками".

У результаті кадрового конкурсу начальником управління координації роботи регіональних секретаріатів, які Нацрада утворює протягом останього року, призначений В'ячеслав Мірошниченко, а у регіонах представниками Нацради стали: на Волині -  Микола Пасан, на Черкащині - Максим Болотецький.

Першочерговим своїм завданням Нацрада бачить розробку плану розвитку телерадіопростору. Цей обов'язок на неї покладає новий закон "Про телебачення та радіомовлення". Тому сьогодні було прийняте рішення про приведення до відповідності з законом "Про телебачення та радіомовлення" всіх планів, розроблених протягом останніх років роботи Нацради.

За словами члена Нацради Віктора Понеділка, новий закон статтями 21 та 22 передбачає створення єдиного плану розвитку інформаційного простору, без якого неможливим є проведення конкурсів на частоти мовлення. План має складатись з двох частин:

1) план використання частот 
2) план форматування телерадіопросторіу (розробка тих форматів, які Нацрада хоче бачити на ТБ та радіо).

Як повідомив Понеділко, за попередні роки були розроблені різні плани, які зараз суперечать законодавству, а  інколи передбачають безконкурсне внесення частот до мереж певних телекомпаній. Тому Нацрада буде змушена, враховуючи всі напрацювання, долати ці суперечності.

Сам план розвитку телерадіопростору, за словами Віталія Шевченка, Нацрада планує розробити у вересні: "Ми збираємось осилити це питання у нинішньому місяці, це серйозна робота, яка викликатиме інтерес багатьох дотичних відомств. Оскільки це річ, яка стратегічно впливає на розвиток інформаційного простору".

Крім цього,  за кілька днів Нацрада має зустрітися з членами Національної комісії з питань свободи слова та розвитку інформаційного сектору при Президенті України та парламентським комітетом з питань свободи слова та інформації для обговорення стратегії роботи.

Також у жовтні Нацрада збирається переглянути виконання зобов'язань Меморандуму про співпрацю з телекомпаніями. 1 жовтня, відповідно до вимог публічної угоди, телеканали б мали перейти  з титрування на дублювання українською мовою іншомовних аудіовізуальних творів, і частка дубльованих українською мовою творів не може складати менше 50 відсотків від загального добового мовлення.


"1 жовтня - це перший рубіж, на якому ми планували вихід на певні якісні показники. У нас буде серйозна розмова про те, наскільки ефективний документ, і що він дає, і як працюють телекомпанії, виконуючи зобов'язання цього документу", - зазначає Віталій Шевченко, - "Певна річ, що позитиви є, але закон поставив дуже важкі завдання, які не так просто виконати. Закон зобов'язує самі телекомпанії перебудовуватись, що тягне за собою певні витрати".

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
12209
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду