Верховна Рада проголосувала за рішення про відставку Івана Чижа 387 голосами (доповнено)
Верховна Рада проголосувала за рішення про відставку голови Держтелерадіо Івана Чижа 387 голосами. Як уже повідомляла «Детектор медіа», 26 червня Іван Чиж подав заяву про звільнення. Пізніше неодноразово намагався його відкликати.
Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко, доповідаючи по цьому питанню запевнив, що його комітет одностайно проголосував за це рішення, і подякував Чижу за його добровільне звільнення : „Це позбавляє нас необхідності звертатись до обговорення ділових, політичних, моральних якостей Чижа”.
У своєму виступі Іван Чиж у черговий раз запевнив, що подання заяви про відставку – осмислений крок: „Ніхто на мене не тиснув, на мене й тиснути складно. 26 червня я це зробив, ситуація політично мінялася, мені просто треба було до цього підготуватися. Але під час моєї відпустки виникнуло бажання реформувати канал „Культура” і пішли доручення в Комітет, щоб ліквідувати обласних державних мовників. Тому я відкликав себе, і змушений був подати заяву як знак того, що Держкомтелерадіо – це система ще керована. На засіданні парламентського комітету я підтвердив свою заяву про відставку”.
Попри численні заяви представників ЗМІ та громадськості про факти незаконних дій голови Держкомтелерадіо та спроб тиску на державні медіа, Іван Чиж переконаний у тому, що вніс неоціненний внесок у розвиток українського інформаційного простору і ледь не створив суспільне мовлення. Про що він говорив на парламентському засіданні: „Я думаю, що мій професіоналізм, порядність, і політичної незаангажованості було достатньо у моїй діяльності. І за це я вам дякую, дякую колективу, з яким я працював. Ми фактично прийшли вже до суспільного мовлення, реально працюючого, і той хто працюватиме замість мене, я думаю, додасть обертів, і це буде вже нова система інформаційного простору”.
Андрій Шевченко наголосив на тому, що Комітетом з питань свободи слова та інформації не розглядався варіант подовження роботи Чижа на цій посаді: „Мені здається, що на цій посаді має з”явитись нова професійна і бажано політично не зааангажована людина, тому що в історії Держкомтелерадіо дуже часто використовувався як політичний інструмент”
За його словами, відповідно до положень статті 85 Конституції України, Прем'єр-міністр повинен внести подання Комітету з питань свободи слова та інформації з кандидатурою на посаду голови Держтелерадіо, після чого Верховна Рада повинна схвалити цю кандидатуру більшістю голосів.
Спікер Олександр Мороз заявив, що Чиж виконував свої обов'язки сумлінно, і подякував йому за роботу.
"Детектор медіа" додає розшифровку(43008 bytes) з Другого засідання Верховної Ради від 12 вересня 2006 року