КМДА підозрюють у запровадженні політичної цензури

31 Серпня 2006
1032
31 Серпня 2006
14:48

КМДА підозрюють у запровадженні політичної цензури

1032
КМДА підозрюють у запровадженні політичної цензури

Члени БЮТ Микола Томенко та Андрій Шевченко звернулися до генпрокурора з проханням перевірити дії, які можуть мати ознаки запровадження політичної цензури, з боку посадових осіб Київської міськдержадміністрації.

Причиною став факт розповсюдження КМДА у серпні 2006 року листа до керівників низки ЗМІ, у якому повідомлялося про запровадження так званої "нової схеми спілкування із ЗМІ працівників мерії".

У документі журналістів інформували про те, що всі коментарі представників КМДА, інтерв'ю, а також будь-яка інша інформація, що стосується діяльності адміністрації, розповсюджуватиметься виключно прес-службою КМДА.

Також у листі містилися прохання стосовно всіх коментарів і інтерв'ю звертатися лише до певних посадових осіб КМДА, а також "серйозно поставитися до нових вимог і не використовувати особисті телефони керівників КМДА, а також не призначати інтерв'ю через приймальні".

"Поширення даного листа викликало значний негативний резонанс у журналістському середовищі, оскільки працівники ЗМІ розцінили дані дії як спробу запровадження політичної цензури", - повідомляє прес-служба БЮТ.

На думку депутатів, фактом розповсюдження даного листа, який супроводжувався відповідними заявами Леоніда Черновецького та інших посадових осіб КМДА, може порушуватися ряд норм чинного законодавства.

"Тому Томенко та Шевченко просять генпрокурора вжити заходів реагування відповідно до чинного законодавства та протидіяти спробам встановлення політичної цензури", - зауважується у повідомленні.

За словами Томенка, у київського мера є два шляхи виходу із ситуації.

"Перший – скасування нового "порядку спілкування зі ЗМІ працівників мерії" як такого, що має всі ознаки запровадження цензури. І другий – порушення кримінальної справи проти посадових осіб, причетних до перешкоджання законній професійній діяльності журналістів", - додав депутат.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1032
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду