Журналістів просять не спекулювати на Новобогданівці
Міністерство оборони України просить ЗМІ припинити спекуляції щодо причетності оборонного відомства до ситуації, що склалася на 275-й артилерійській базі в с. Новобогданівка Мелітопольського району Запорізької області. Про це повідомляє Інститут масової інформації з посиланням на УНІАН.
Як повідомили в управлінні прес-служби Міноборони, не зважаючи на численні роз'яснення прес-служби відомства, деякі засоби масової інформації продовжують спекулювати на темі нібито причетності військовослужбовців Збройних сил України до вибухів боєприпасів на технічній території артилерійської бази.
Міноборони підкреслює, що, починаючи з 19 серпня поточного року, прес-служба відомства інформувала ЗМІ про героїчні спільні дії підрозділів ЗСУ і МНС, направлені на ліквідацію вогнищ пожежі і припинення вибухів боєприпасів на технічній території цього об'єкту.
Проте 22 серпня після появи інформації в деяких ЗМІ про те, що Генеральна прокуратура України відкрила кримінальну справу щодо порушення 19 серпня військовими ЗСУ нормативних актів, регулюючих правила поведінки з боєприпасами та вибуховими речовинами на території бази військової частини в с. Новобогданівка, Міністерство оборони було змушене виступити з офіційною заявою.
у заяві був наведений перелік документів, що підтверджували виконання заходів про передачу військового майна з сфери управління Міністерства оборони України в сферу управління МНС.
Проте і після оприлюднення цих документів частина ЗМІ й далі ставить під сумнів «об'єктивну інформацію про непричетність військовослужбовців ЗСУ до вибухів і пожежі на технічній території 275-ї артилерійської бази».
Натомість Міністерство оборони оприлюднює на своєму веб-порталі фотокопію листа від міністра України з питань надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Віктора Балоги до міністра оборони України Анатолія Гриценка від 8 червня 2006 року.
В листі йдеться про те, що “МНС є безумовно головним виконавцем проведення заходів щодо розмінування території певного об'єкту, у тому числі з знищення (утилізації) боєприпасів, і проведення його рекультивації з подальшою передачею місцевим органам виконавчої влади для використання в господарських цілях”.
Після проведення обсягів робіт, виконаних його підлеглими в 2005 році, і окреслення планів на 2006 рік, Балога відзначає, що “глибоке обстеження вибухонебезпечних предметів показало, що на території бази не залишилося жодного боєприпасу, придатного для використання за призначенням і подальшого зберігання. Проте, на території бази продовжує існувати військовій частина міністерства оборони, яка на сьогодні фактично забезпечує тільки охорону об'єкту і не виконує ніяких завдань на технічній території бази”.
У листі також затверджується, що “МНС на сьогодні готове взяти на себе повну охорону території об'єкту, ведення обліку вилучених боєприпасів і після їх знищення (утилізації) надати Міністерству оборони документи для зняття їх з обліку” .Відповідно до тексту листа, “МНС просить розглянути питання про повну передачу 275-ї артилерійської бази ракет і боєприпасів в сферу управління МНС, у разі позитивного рішення бере на себе відробіток з Кабінетом Міністрів України питань з його реалізації”.
