Газета "Яворівський голос" може втратити архіви через неякісний ремонт приміщення редакції
Керівник архівного відділу Яворівської РДА Алла Адамчук надіслала меру Яворова Віталію Домашовцю заяву, в якій просить «виділити додаткове приміщення, а саме приміщення газети «Яворівський голос», що розташоване в тому ж самому будинку і не потребуватиме додаткових фінансових і часових затрат, для організації архіву».
«З метою виконання ст. 46 Конституції України щодо належного забезпечення громадянам права на соціальний захист, яке полягає в належному оформленні документів працівникам колишніх колгоспів, радгоспів, підприємств і інших організацій при їх виході на пенсію та на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 1 лютого 2006 року за №92 «Про затвердження Державної програми розвитку архівної справи на 2006-2010 роки» і у зв’язку з переповненням місцевого архіву, документи зберігаються у неналежних умовах, що призводить до їх часткового або повного знищення.
Ця ситуація є недопустимою, оскільки внаслідок пошкодження архівних документів, юридичні факти, що мають значення для вирішення тих чи інших питань можуть бути знищені», – так виклала свою проблему В.Домашовцю головний архіваріус Яворівського району А.Адамчук.
Мер Яворова В.Домашовець позитивно відреагував на заяву.
Інформаційний тижневик «Яворівський Голос» є виданням Яворівської міської ради з 28 лютого 1994 року. В. о. редактора Леонід Пташкін закінчив факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка, його трудовий стаж у ЗМІ вираховується близько 50 роками. Донедавна редакційний колектив очолював Борис Пташкін, депутат Яворівської міськради, один із лідерів РО «НСНУ», який разом з батьком і відродив у Яворові 12 років тому міську газету. Приміщення редакції складається з двох невеличких кабінетів, де вже давно не було якісного ремонту.
Узимку Леоніду Івановичу (його на Яворівщині називають патріархом журналістики) доводилося носити дрова, бо за борги єдина пічка була відключена від газопостачання. Щороку в «Яворівському Голосі» проходять навчальну практику студенти факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Кількість учнів Леоніда Пташкіна перевищує 300 осіб.
Колеги-журналісти Леоніда Пташкіна мають намір створити ініціативну групу з організації акцій непокори під вікнами редакції «Яворівського Голосу», які готові власними тілами перекрити дорогу перенесенню районного архіву в приміщення міської газети.
