Телебачення традиційно є світовим лідером з розміщення прихованої реклами, зазначають дослідники

21 Серпня 2006
0
10124
21 Серпня 2006
11:08

Телебачення традиційно є світовим лідером з розміщення прихованої реклами, зазначають дослідники

0
10124
Телебачення традиційно є світовим лідером з розміщення прихованої реклами, зазначають дослідники

Світовий ринок product placement (PP), прихованої реклами в художніх творах, демонструє вражаючий ріст.

Відповідно до звіту, опублікованому дослідницькою компанією PQ Media, у 2005 році обсяг світового ринку product placement, не включаючи приховану рекламу, розміщену за бартером, виріс на 42,2% і склав $2,209 млрд. У 2006 році, за прогнозами PQ Media, темпи росту ринку product placement сповільняться до 38,8% ($3,07 млрд), а у 2010-му його обсяг досягне $7,5 млрд.

Лідером з розміщення прихованої реклами традиційно залишається телебачення. У 2005 році в телепередачах, телешоу, серіалах і телефільмах вона показала ріст у 56,8%.

Частка інших медіаносіїв - насамперед кінофільмів - поки невелика, але темпи росту тут, на відміну від телевізійних носіїв, збільшуються. В інших медіаносіїв - радіо, інтернету, книгах і журналах - темпи росту PP також прискорюються. Спостерігачі зазначають, що наймоднішою тенденцією зараз стала прихована реклама в комп’ютерних і відеоіграх. Все більше виробників хочуть, щоб їхні логотипи і слогани були присутні на вулицях віртуальних міст, на автомобілях перегоночних симуляторів і т.д.

Говорячи про лідерів світового ринку product placement, експерти PQ Media підкреслюють, що США як і раніше залишаються недосяжними для інших країн. З $2,2 млрд, витрачених на PP у 2005 році, на частку США довелося $1,5 млрд. Друге і третє місце займають Бразилія й Австралія.

Європейський ринок PP - один з найскромніших: у багатьох країнах ЄС прихована реклама або зовсім заборонена, або допускається з великими застереженнями. Розвитку цього виду реклами заважає недостатня законодавча база. Однак зараз влада ЄС розробляє виправлення до директиви Television Without Frontier ("Телебачення без кордонів"). Очікується, що в 2008 році ЄС структурує загальноєвропейський ринок прихованої реклами, що, на думку експертів, викликає його вибуховий ріст.

В Україні  обсяг цього сегменту оцінюється всього в $3 млн, а його щорічний ріст у два рази нижче темпів всього рекламного ринку. Причина нерозвиненості product placement в тому, що в країні практично не знімають кіно. Навряд чи не єдиними замовниками прихованої реклами є виробники алкогольної продукції, пряма реклама якої обмежена законодавчо.  Втім, експерти прогнозують зміну ситуації в найближчі два роки у зв’язку з очікуваним ростом обсягів вітчизняного телевиробництва.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
10124
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду