Мін’юст скасував наказ Держкомзв’язку про обов’язковий моніторинг інтернет-трафіку
Міністерство юстиції скасувало наказ колишнього Держкомзв'язку про обов'язковий моніторинг інтернет-трафіку в мережах провайдерів, що обслуговують держоргани.
Рішення Мін'юсту датовано 4 серпня, повідомляє в п'ятницю Комерсант-Україна.
"Так, цей наказ скасований і документи відіслані в Мінтранс, який може опротестувати це рішення протягом десяти днів", – розповів один зі співробітників Міністерства юстиції.
Таким чином спецслужби, що ініціювали у свій час прийняття зазначеного документу, позбавлено єдиної можливості легально відслідковувати переписку користувачів електронною поштою та їх статистику з відвідування інтернет-сайтів.
Як відомо, Держкомзв'язку (нині – держдепартамент у Мінтрансі) прийняв 17 червня 2002 року наказ №122, що зобов'язував всіх інтернет-провайдерів, що надають свої послуги держорганам, встановити на своїй мережі і за власний рахунок обладнання для моніторингу.
За даними держдепартаменту зв'язку й інформатизації Мінтрансу, ці умови виконали "Укртелеком" (у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Львівській, Одеській областях і в АР Крим), "Голден Телеком", "Адамант", "Сіті Нет", "Лакі Нет", "УкрСат", "Елвісті", "Глобал Юкрейн", "Інфоком".
Одержати в Мінтрансі відповідь на питання про подальшу долю 122-го наказу в четвер не вдалося. Виконуючий обов'язки заступника міністра транспорту і зв'язку Василь Гандабура заявив, що не знає про рішення міністерства.
"Якщо Мін'юст скасував наказ, можливо, він не відповідає законодавству. Можна зрозуміти невдоволення провайдерів цим документом, адже вони боялися повторення в нас ситуації, що склалася в Китаї, де моніториться буквально весь інтернет-трафік", – відзначив Гандабура.
Глава правління інтернет-асоціації України Тетяна Попова вважає, що "тепер усі провайдери мають рівні права на участь у тендерах з підключення держорганів до інтернету".
