Мін’юст скасував наказ Держкомзв’язку про обов’язковий моніторинг інтернет-трафіку

18 Серпня 2006
0
16151
18 Серпня 2006
16:53

Мін’юст скасував наказ Держкомзв’язку про обов’язковий моніторинг інтернет-трафіку

0
16151
Мін’юст скасував наказ Держкомзв’язку про обов’язковий моніторинг інтернет-трафіку

Міністерство юстиції скасувало наказ колишнього Держкомзв'язку про обов'язковий моніторинг інтернет-трафіку в мережах провайдерів, що обслуговують держоргани.

Рішення Мін'юсту датовано 4 серпня, повідомляє в п'ятницю Комерсант-Україна.

"Так, цей наказ скасований і документи відіслані в Мінтранс, який може опротестувати це рішення протягом десяти днів", – розповів один зі співробітників Міністерства юстиції.

Таким чином спецслужби, що ініціювали у свій час прийняття зазначеного документу, позбавлено єдиної можливості легально відслідковувати переписку користувачів електронною поштою та їх статистику з відвідування інтернет-сайтів.

Як відомо, Держкомзв'язку (нині – держдепартамент у Мінтрансі) прийняв 17 червня 2002 року наказ №122, що зобов'язував всіх інтернет-провайдерів, що надають свої послуги держорганам, встановити на своїй мережі і за власний рахунок обладнання для моніторингу.

За даними держдепартаменту зв'язку й інформатизації Мінтрансу, ці умови виконали "Укртелеком" (у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Львівській, Одеській областях і в АР Крим), "Голден Телеком", "Адамант", "Сіті Нет", "Лакі Нет", "УкрСат", "Елвісті", "Глобал Юкрейн", "Інфоком".

Одержати в Мінтрансі відповідь на питання про подальшу долю 122-го наказу в четвер не вдалося. Виконуючий обов'язки заступника міністра транспорту і зв'язку Василь Гандабура заявив, що не знає про рішення міністерства.

"Якщо Мін'юст скасував наказ, можливо, він не відповідає законодавству. Можна зрозуміти невдоволення провайдерів цим документом, адже вони боялися повторення в нас ситуації, що склалася в Китаї, де моніториться буквально весь інтернет-трафік", – відзначив Гандабура.

Глава правління інтернет-асоціації України Тетяна Попова вважає, що "тепер усі провайдери мають рівні права на участь у тендерах з підключення держорганів до інтернету".

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
16151
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду