Презентація фільму Ігора Чайки "Соло для медіа" відбулася у Рівному
15 серпня презентація фільму "Соло для медіа" відбулась у Рівному. Вона була організована за сприяння місцевого медіа-клубу та Рівненської незалежної медіа-профспілки. На прем’єрі, яка відбулась у приміщенні телекомпанії "Рівне-1", були присутні рівненські герої фільму: Ольга Ільчук - головний редактор телеканалу "Рівне-1", колишній головний редактор "Рівненської газети", екс-редактор газети "Сім днів" Василь Герус та голова Рівненської незалежної медіа-профспілки Сергій Штурхецький. Після перегляду фільму Ольга Ільчук повідомила про намір телеканалу "Рівне-1" здійснити публічний показ фільму у своєму ефірі.
Автор фільмів "Свобода "джинси" та "Соло для медіа" Ігор Чайка підтвердив намір продовжити подібні презентації в регіонах України і чекає на запрошення від місцевих медіа-організацій.
Найближчим часом він планує побувати у Вінниці та Криму, де також заплановано зустріч з героями фільмів, а також у Чернігові.
Фільм про журналістів і для журналістів - говорить автор - незалежний журналіст Ігор Чайка. Його тема гостра і вічно актуальна - свобода слова. Що б не говорила влада, що міняється в Україні з завидною регулярністю, на думку автора ситуація в сфері мас-медіа практично не міняється: ЗМІ піддаються тискові з боку чиновників, криміналу, судів і фінансових структур.
10 регіонів довелося об'їхати Віктору Чайці - авторові "Соло для медіа", щоб зібрати матеріал. З 25 годин знятого матеріалу у фільм увійшло тільки 50 хвилин. 50 хвилин про свободу слова, точніше про її відсутність. Фільм побудований на фактах утиску журналістів регіональних ЗМІ з боку влади, судів, криміналу. Поштовхом до створення фільму послужила гучна історія редактора газети "Евпаторийская неделя" Володимира Лутьєва, що вже в післяреволюційний час опинився за ґратами.
"Тоді мені спало на думку спробувати з'ясувати, наскільки відрізняються слова від того, що відбувається. Наскільки відрізняються обіцянки, що були дані про свободу слова, волі професійної діяльності, наскільки вони відрізняються від реальності", - зазначає автор. Фільм-попередження - так визначає жанр свого твору автор.
Центральні канали транслювати його поки не збираються, і навряд чи широкий глядач зможе його побачити по телевізору - говорить Ігор Чайка. Тому при сприянні медіа-профсоюза, союзу журналістів будуть організовані перегляди лише для журналістів. Хоча автор стверджує, що зробить усе можливе, щоб його побачило якнайбільше представників ЗМІ.
"Я намагатимусь проїхати максимально більшу кількість регіонів за допомогою профспілки, за допомогою союзу журналістів буду влаштовувати такі зустрічі і такі покази. У першу чергу треба, щоб ми, колеги, бачили ЦЕ і розуміли просто те, що це не похорон, а що "будь пильний, товариш!", от і все".
Незважаючи на песимістичний настрій фільму, Ігор Чайка говорить, що ховати українську журналістику рано. І багато в чому її доля буде залежати від готовності журналістів продовжувати боротьбу.
Демократію ніхто не дасть, свободу слова ніхто не дасть. І в усьому світі будь-яку демократію, свободу слова журналісти беруть самі. От, напевно це головне, щоб, може бути, ще раз задумалися.
Нагадаємо, що "Соло для медіа" Це вже другий фільм проекту Інституту Масової Інформації, здійсненого за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, присвяченого ситуації в українських медіа, що охоплює період від президентських виборів 2004 року до виборів до Верховної Ради України у 2006 році.
