Для отримання багаторазових віз до Польщі журналістам слід ретельніше заповнювати документи

9 Серпня 2006
0
10196
9 Серпня 2006
16:41

Для отримання багаторазових віз до Польщі журналістам слід ретельніше заповнювати документи

0
10196
 Для отримання багаторазових віз до Польщі журналістам слід ретельніше заповнювати документи

Медіа-профспілка звертає увагу журналістів на те, що Посольство Польщі в Україні змінило правила перетину кордону та порядок видання віз українцям. Це призвело до того, що журналісти часто отримують відмову у Консульствах Республіки Польща в одержанні багаторазових віз.

"Приєднуючись до Європейського Союзу, Республіка Польща заявила про своє бажання також стати учасником Шенгенського порозуміння, - пояснює ситуацію на звернення Медіа-профспілки Ярослав Рибак, радник Посольства Польщі, керівник відділу преси та інформації. – Це означає, що найближчим часом польські візові правила повинні бути ідентичними із шенгенськими вимогами".

Як сказано в листі за підписом пана Рибака, серед технічних помилок, які можуть призводити до видачі одноразових віз замість багаторазових – неправильне заповнення позицій 30 і 31 візової анкети. "Так, пкт. 30 «Дата в’їзду» означає дату першого імовірного в’їзду на територію Польщі, а натомість пкт. 31 «Дата виїзду» означав би (у випадку звернення за річною багаторазовою візою) дату планованого останнього (через рік) виїзду з території Польщі», – зазначено у офіційному листі посольства.

Окрім того, у «випадках службових поїздок представників українських мас-медіа підтвердженням поїздки може бути лист роботодавця (редакції, інформаційного агентства тощо), додатковим позитивом є також лист польських партнерів». «Особливістю видачі багаторазової візи є те, що вона має регіональну прив’язку, а також те, що особа, якій ніколи раніше не видавалася польська віза, за першим разом отримає тільки одноразову, а вже наступним разом може отримувати багаторазові», - додає пан Рибак.

Наприкінці травня посольство повідомляло журналістам про регіоналізацію видачі віз та появу нових технічних вимог до документів. Регіональна прив’язка полягає у тому, що багаторазові можуть видаватися тільки тими польськими консульствми, які розташовані в регіонах постійного проживання українських громадян – наприклад, мешканець Полтавщини може одержати багаторазову польську візу тільки в Генеральному Консульстві Республіки Польща у Харкові, натомість, одноразову може отримати в будь-якому іншому консульстві Польщі на території України. Нові технічні вимоги є й до фотографій – обличчя має займати не менше 80%. У посольстві наголошують, що вимоги до документів є однаковими для всіх заявників, незалежно від того, які середовища вони представляють та яка мета їхньої поїздки.

Окрім того, з 1 серпня цього року Польща скасувала вимогу одержувати транзитну польську візу усім іноземцями, які мають право постійного перебування або візу (в тому числі транзитну)  держав-учасниць Шенгенської угоди чи нових членів Євросоюзу. Такими країнами є Австрія, Бельгія, Греція, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Португалія, Словенія, Словаччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція, Швейцарія. Це правило також поширюється на українців, які летять через Польщу до Великобританії та Ірландії, повідомляє. При цьому перебування на території Польщі не може перевищувати 5 днів, а строк дії візи до вказаних держав повинен перевищувати 5-денний термін.
Пан Ярослав Рибак також наголошує, що «Генеральні Консульства Польщі в Україні зацікавлені у якомога більш справному оформленні віз; у випадку подання повної документації ця процедура триває найдовше 4 години і заявник ще того самого дня в змозі одержати візу».

Детектор медіа за повідомленням прес-служби Медіа-профспілки

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
10196
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду