Для отримання багаторазових віз до Польщі журналістам слід ретельніше заповнювати документи
Медіа-профспілка звертає увагу журналістів на те, що Посольство Польщі в Україні змінило правила перетину кордону та порядок видання віз українцям. Це призвело до того, що журналісти часто отримують відмову у Консульствах Республіки Польща в одержанні багаторазових віз.
"Приєднуючись до Європейського Союзу, Республіка Польща заявила про своє бажання також стати учасником Шенгенського порозуміння, - пояснює ситуацію на звернення Медіа-профспілки Ярослав Рибак, радник Посольства Польщі, керівник відділу преси та інформації. – Це означає, що найближчим часом польські візові правила повинні бути ідентичними із шенгенськими вимогами".
Як сказано в листі за підписом пана Рибака, серед технічних помилок, які можуть призводити до видачі одноразових віз замість багаторазових – неправильне заповнення позицій 30 і 31 візової анкети. "Так, пкт. 30 «Дата в’їзду» означає дату першого імовірного в’їзду на територію Польщі, а натомість пкт. 31 «Дата виїзду» означав би (у випадку звернення за річною багаторазовою візою) дату планованого останнього (через рік) виїзду з території Польщі», – зазначено у офіційному листі посольства.
Окрім того, у «випадках службових поїздок представників українських мас-медіа підтвердженням поїздки може бути лист роботодавця (редакції, інформаційного агентства тощо), додатковим позитивом є також лист польських партнерів». «Особливістю видачі багаторазової візи є те, що вона має регіональну прив’язку, а також те, що особа, якій ніколи раніше не видавалася польська віза, за першим разом отримає тільки одноразову, а вже наступним разом може отримувати багаторазові», - додає пан Рибак.
Наприкінці травня посольство повідомляло журналістам про регіоналізацію видачі віз та появу нових технічних вимог до документів. Регіональна прив’язка полягає у тому, що багаторазові можуть видаватися тільки тими польськими консульствми, які розташовані в регіонах постійного проживання українських громадян – наприклад, мешканець Полтавщини може одержати багаторазову польську візу тільки в Генеральному Консульстві Республіки Польща у Харкові, натомість, одноразову може отримати в будь-якому іншому консульстві Польщі на території України. Нові технічні вимоги є й до фотографій – обличчя має займати не менше 80%. У посольстві наголошують, що вимоги до документів є однаковими для всіх заявників, незалежно від того, які середовища вони представляють та яка мета їхньої поїздки.
Окрім того, з 1 серпня цього року Польща скасувала вимогу одержувати транзитну польську візу усім іноземцями, які мають право постійного перебування або візу (в тому числі транзитну) держав-учасниць Шенгенської угоди чи нових членів Євросоюзу. Такими країнами є Австрія, Бельгія, Греція, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Португалія, Словенія, Словаччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція, Швейцарія. Це правило також поширюється на українців, які летять через Польщу до Великобританії та Ірландії, повідомляє. При цьому перебування на території Польщі не може перевищувати 5 днів, а строк дії візи до вказаних держав повинен перевищувати 5-денний термін.
Пан Ярослав Рибак також наголошує, що «Генеральні Консульства Польщі в Україні зацікавлені у якомога більш справному оформленні віз; у випадку подання повної документації ця процедура триває найдовше 4 години і заявник ще того самого дня в змозі одержати візу».
Детектор медіа за повідомленням прес-служби Медіа-профспілки
