Батьки скаржаться на рекламу фільмів жахів, яку траслюють у вагонах метро
Батьки п’ятирічного Андрія поскаржилися, що хлопчика сильно злякала реклама фільму жахів на моніторі у вагоні столичного метро.
У кадрі залізна труба пробила лобове скло автомобіля і наскрізь голову актора, що сидів на передньому сидінні. Сюжет був яскравим - з мозком і кров’ю, що виливаються.
Виявилося, зміст схожих роликів активно обговорюється в інтернеті. "Таке враження, що співробітники метрополітену, перш ніж пустити рекламу на екран, навіть її не переглядають", - вважає відвідувач сайту кінотеатру Київська Русь.
Олександр Суботін, начальник прес-служби Київського метрополітену, заявив, що столичне метро щодня перевозить близько 1,5 млн пасажирів, і завжди буває так, що хтось чимось незадоволений. "Принцип такий: ці монітори були встановлені для зручності пасажирів, у першу чергу для тих, хто погано чує, і йому легше побачити назву станції на екрані. З пасажирів ми за це грошей не беремо, а встановлення екранів - це гроші, тобто інвестиції", - повідомив він.
За його словами, ролики, що крутять у перервах між оголошеннями станцій, - рекламні, і з рекламодавцями укладають договори. У них, відповідно до законодавства, згадуються обмеження щодо змісту реклами: не можна демонструвати жорстокість і порно. Він розповів, що співробітники метрополітену завжди звертають увагу на сюжет роликів.
Тим часом у ст.8 п.1 Закону "Про рекламу" сказано, що в забороняється "поширювати рекламу (включаючи анонси кіно- і телефільмів), що містить елементи жорстокості, насильства" і т.д. "Анонси фільмів, що мають обмеження глядацької аудиторії, розміщаються тільки у час, відведений для показу таких фільмів". Крім того, реклама "має враховувати особливу чутливість дітей і не завдавати їм шкоди".
Психолог Олексій Шнеєр, член Київської асоціації практикуючих психологів, з випадку з Андрієм проблеми не робить. "Звичайно, у кожної дитини є своя внутрішня травма, і можуть виникнути асоціації, збіги з цією травмою. Але якщо він занервув, його потрібно відволікти, наприклад, розмовою, і заспокоїти. Ось тут і психолог не потрібен", - запевняє він.
