Батьки скаржаться на рекламу фільмів жахів, яку траслюють у вагонах метро

9 Серпня 2006
0
9555
9 Серпня 2006
11:19

Батьки скаржаться на рекламу фільмів жахів, яку траслюють у вагонах метро

0
9555
Батьки скаржаться на рекламу фільмів жахів, яку траслюють у вагонах метро

Батьки п’ятирічного Андрія поскаржилися, що хлопчика сильно злякала реклама фільму жахів на моніторі у вагоні столичного метро.

У кадрі залізна труба пробила лобове скло автомобіля і наскрізь голову актора, що сидів на передньому сидінні. Сюжет був яскравим - з мозком і кров’ю, що виливаються.

Виявилося, зміст схожих роликів активно обговорюється в інтернеті. "Таке враження, що співробітники метрополітену, перш ніж пустити рекламу на екран, навіть її не переглядають", - вважає відвідувач сайту кінотеатру Київська Русь.

Олександр Суботін, начальник прес-служби Київського метрополітену, заявив, що столичне метро щодня перевозить близько 1,5 млн пасажирів, і завжди буває так, що хтось чимось незадоволений. "Принцип такий: ці монітори були встановлені для зручності пасажирів, у першу чергу для тих, хто погано чує, і йому легше побачити назву станції на екрані. З пасажирів ми за це грошей не беремо, а встановлення екранів - це гроші, тобто інвестиції", - повідомив він.

За його словами, ролики, що крутять у перервах між оголошеннями станцій, - рекламні, і з рекламодавцями укладають договори. У них, відповідно до законодавства, згадуються обмеження щодо змісту реклами: не можна демонструвати жорстокість і порно. Він розповів, що співробітники метрополітену завжди звертають увагу на сюжет роликів.

Тим часом у ст.8 п.1 Закону "Про рекламу" сказано, що в забороняється "поширювати рекламу (включаючи анонси кіно- і телефільмів), що містить елементи жорстокості, насильства" і т.д. "Анонси фільмів, що мають обмеження глядацької аудиторії, розміщаються тільки у час, відведений для показу таких фільмів". Крім того, реклама "має враховувати особливу чутливість дітей і не завдавати їм шкоди".

Психолог Олексій Шнеєр, член Київської асоціації практикуючих психологів, з випадку з Андрієм проблеми не робить. "Звичайно, у кожної дитини є своя внутрішня травма, і можуть виникнути асоціації, збіги з цією травмою. Але якщо він занервув, його потрібно відволікти, наприклад, розмовою, і заспокоїти. Ось тут і психолог не потрібен", - запевняє він.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
9555
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду