Половина українців не вважає, що трансляція "круглого столу" зблизила їхні позиції щодо політичних сил

8 Серпня 2006
0
4446
8 Серпня 2006
16:19

Половина українців не вважає, що трансляція "круглого столу" зблизила їхні позиції щодо політичних сил

0
4446
Половина українців не вважає, що трансляція "круглого столу" зблизила їхні позиції щодо політичних сил

Майже половина опитаних українців (48,5%) не згодні з тим, що трансляція загальнонаціонального "круглого столу" посприяла зближенню позицій громадян України. Про це свідчать результати опитування, проведеного 3-5 серпня Інститутом соціальної і політичної психології АПН України в рамках "Моніторингу суспільно-політичної ситуації в Україні". Відповідно до досліджень, з такою думкою погодилися - 17,4% опитаних. Більше всього незгодних - на Сході (65,2%).

45% респондентів вважають, що загальнонаціональний "круглий стіл" віддалив позиції його учасників (найчастіше така думка висловлювалася на Сході - 62,7%), і тільки 11,7% опитаних вважають, що він їх зблизив. Інші опитані не змогли визначитися з цього питання (40%) або обрали варіант відповіді "мені це байдуже" (3,2%).

Теза Президента України про те, що підсумковий документ "круглого столу" - Універсал національної єдності, - є важливим для нації документом, більш-менш підтримують 32,5% опитаних, не підтримують - 33,7%. Не змогли визначитися 28,3%; заявили, що їм це байдуже, - 5,5%. У Центрі України частина респондентів, що вважають Універсал важливим для нації документом, складає 50,8%; на Заході - 45,3%; на Півдні - 33,6%; на Сході - 21,4%.

Понад 33% опитаних більш-менш схвально поставилися до заяви Тимошенко про те, що вона цілком підтримує, але не підпише Універсал. У регіональному розрізі відповіді на підтримку цієї заяви розподілилися так: Захід - 48,6%; Центр - 40,7%; Південь - 32,2%; Схід - 17,2%. Більш-менш різку незгоду з заявою Тимошенко взагалі по Україні висловили близько 38% опитаних. Інші не змогли визначитися (22,7%) або відповіли, що їм це байдуже (6,1%).

Респонденти, що дивилися (слухали) "круглий стіл" або його фрагменти (46,7%), найчастіше солідарні з позиціями, висловленими Віктором Януковичем (понад 32%) і Петром Симоненком (близько 30%).

Позиції, що відстоювала Юлія Тимошенко, одержали схвальний відгук у 21%. З позиціями Віктора Ющенко й Олександра Мороза згодні приблизно по 18% опитаних. При цьому підтримка позицій учасників "круглого столу" чітко поляризується за регіональними ознаками.

По квотній вибірці, що представляє доросле населення України у віці від 18 років і більше, опитані 1257 респондентів у 225 населених пунктах, з яких 105 - міські, 120 - сільські. Похибка вибірки складає 2,8%.

 

 

 

 

 

 

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
4446
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду