Центр Разумкова провів соціологічне опитування громадян щодо ситуації в країні
Загальні висновки результатів опитування:
1. Ставлення респондентів до новоствореної парламентської коаліції у складі Партії регіонів, КПУ та СПУ є дуже неоднозначним. Значні частини суспільства ставляться до цієї коаліції як позитивно, так і негативно. Причому, у ставленні до коаліції спостерігається значна регіональна диференціація: у Центрі і на Заході переважає негативне ставлення до коаліції, а на півдні і Сході – позитивне. При цьому більшість опитаних вважають, що Президент повинен співробітничати з коаліцією, що склалася.
2. Також суперечливе ставлення існує в суспільстві до висунення Віктора Януковича на посаду Прем’єр-міністра. Частки прихильників і противників такого кроку відрізняються не значною мірою. При цьому, як і у ставленні до коаліції, існує значна регіональна диференціація думок. Такий крок переважно підтримують на Півдні і Сході, і переважно не підтримують – у Центрі і на Заході.
3. Серед причин, які спричинили рішення керівництва СПУ про вихід з „помаранчової” коаліції та створення коаліції з Партією регіонів і КПУ, найчастіше називається прагнення Олександра Мороза зайняти посаду Голови Верховної Ради. Взагалі, понад 40% опитаних (відносна більшість) вважають, що Олександр Мороз зрадив своїх політичних союзників та своїх виборців. Щоправда, серед респондентів, які голосували на виборах за СПУ, лише чверть дотримується такої думки.
На питання "Як Ви ставитесь до коаліції у складі Партії регіонів, Комуністичної партії України та Соціалістичної партії України, яка створена у Верховній Раді?" 22,7% громадян відповіли "цілком позитивно", 28,3% - "зовсім негативно; цілком позитивно до коаліції у складі Партії регіонів і Блоку „Наша Україна” ставиться 8,1% громадян, зовсім негативно - 23,9%.
55,2% громадян України вважають, що Президент В.Ющенко повинен співробітничати з коаліцією Партії регіонів, Соціалістичної партії України та Комуністичної партії України, 26,7% вважають, що не повинен.
28,5% громадян цілком позитивно ставиться до того, що коаліція депутатських фракцій Партії регіонів, Соціалістичної партії та Комуністичної партії пропонує на посаду Прем’єр-міністра Віктора Януковича, 30,4% протилежної думки.
На питання "Як має діяти Президент за пропозицією коаліції депутатських фракцій повинен внести подання про призначення Верховною Радою Прем’єр-міністром Віктора Януковича 48,2% громадян відповіли ствердно, 32,1% - заперечно.
Реакція на питання Як Ви вважаєте, що спричинило рішення керівництва Соціалістичної партії України про вихід з „помаранчевої” коаліції та створення коаліції з Партією регіонів і Комуністичною партією України? була такою:
Прагнення О.Мороза зайняти посаду Голови Верховної Ради 37,5%
Підкуп Партією регіонів керівництва Соціалістичної партії 21,5%
Суперечності між Соціалістичною партією, Блоком „Наша Україна” і Блоком Юлії Тимошенко стосовно бачення шляхів розвитку країни 19,7%
Суперечності бізнес-інтересів членів фракцій Соціалістичної партії з інтересами членів фракцій Блоку „Наша Україна” і Блоку Юлії Тимошенко 19,6%
Турбота про інтереси народу та країни 14,0%
Ідеологічна близькість Соціалістичної партії з Партією регіонів і Комуністичною партією 11,6%
Інше 1,1%
Важко відповісти 14,3%
Ставлення щодо розпуску Парламенту та проведення позачергових виборів Президентом виявилося таким:
Зовсім негативно 36,1%
Більше негативно, ніж позитивно 16,6%
Важко сказати напевно – почасти позитивно, почасти ні 17,2%
Більше позитивно, ніж негативно 11,5%
Цілком позитивно 11,8%
Мені байдуже 6,0%
Не відповіли 0,8%
Реакція на питання "Як Ви поставилися б до масових акцій, якщо вони відбувалися б під такими гаслами" носить такий характер:
Недопущення навчань за участі військовослужбовців НАТО на українській території: позитивно - 19,4%, негативно - 25,9%;
Вимоги розпустити Верховну Раду і призначити нові вибори: позитивно - 8,9%, негативно - 53,4%
Недопущення розпуску Верховної Ради: позитивно - 11,8%, негативно - 29,2%;
Підтримка коаліції Партії регіонів, Соціалістичної партії України та Комуністичної партії України: позитивно - 15,4%, негативно - 38,8%;
Підтримка „помаранчевих” політичних сил: позитивно - 9,6%, негативно - 51,3%
Масові акції проти створення коаліції Партії регіонів, Соціалістичної партії України та Комуністичної партії України: позитивно - 5,7%, негативно - 54,0%
Масові акції проти створення коаліції Партії регіонів і Блоку „Наша Україна”: позитивно - 7,5%, негативно - 40,0%.
