Новий уряд буде створено за 10 днів, вважає глава Секретаріату Президента Олег Рибачук
Сьогодні у Секретаріаті Президенти України відбувся брифінг Олега Рибачука. Основною темою спілкування стало створення учора парламентської коаліції.
З самого початку пан Рибачук не приховував свого оптимістичного настрою. Каже, що переговори хоч і були важкими, проте дали хороший результат. За його словами, «те що можна легко зробити, можна легко втратити». При цьому він вчергове підкреслив, що Президент не втручався у процес створення, а лише відстоював принципові позиції.
На переконання глави Секретаріату Президента, на наступному тижні депутати визначаться зі складами парламентських комітетів, спікером та прем’єром. Новий уряд буде сформовано не пізніше як за десять днів.
Олег Рибачук запевнив, що «Президент буде подавати кандидатуру на посаду глави уряду, очікувано в понеділок, … кандидатуру Тимошенко Юлії Володимирівни.»
На запитання, чи будуть запропоновані нинішні міністри Тарасюк, Гриценко та Луценко, на ті ж посади в новому Кабміні, пан Рибачук не дав чіткої відповіді, лише зазначив, «що Президент буде подавати кандидатури», а ці чи інші - не відомо. При цьому він наголосив, що міністерства вже розподілені між партіями, а хто саме буде очолювати, це вже вони мають визначатись.
Як повідомив глава секретаріату Президента, в умовах договору про створення парламентської коаліції її учасники зобов’язались підтримувати всі законопроекти щодо вступу України в СОТ. Проте не важко здогадатись, що відмова однієї зі сторін від таких обіцянок чи будь які інші неузгодженості можуть призвести до розпаду щойно створеної коаліції.
Також Рибачук висловив сподівання, що опозиція у новій Верховній Раді буде конструктивною: «Під час консультацій «Нашої України» з Партією Регіонів, у останньої не виникло принципових розбіжностей щодо плану подальшого розвитку. Вони не можуть виступати проти того, що підтримали».
Олег Рибачук досить критично оцінив заяви певних політичних сил про проведення референдуму стосовно вступу України до НАТО: «Мета цих дій – збурити населення, користуючись його необізнаністю». На його думку, мову про референдум варто розпочинати тоді, коли Україна виконає всі умови, необхідні при вступі до Альянсу. Також він каже, що бути позаблоковою державою та гарантувати власну безпеку Україна не може собі дозволити з фінансових міркувань.