"Воля-кабель" оскаржить постанову суду щодо каналів К1 і К2
9 червня 2006 р. Київ. Компанія ВОЛЯ оскаржить постанову Апеляційного господарського суду м. Києва щодо каналів К1 і К2.
Як повідомлялось раніше, зміни технічних характеристик передачі сигналу каналів К1, К2 є прямим наслідком набуття чинності нової редакції Закону «Про телебачення і радіомовлення».
Компанія ВОЛЯ однією з перших засудила зміни в законі, оскільки, як сказав директор зовнішніх зв'язків і правових питань компанії ВОЛЯ Костянтин Гріцак: «Це погіршує інвестиційну привабливість індустрії кабельного телебачення і не враховує ні інтереси операторів, ні інтереси споживачів цієї послуги. Проте вимоги закону - це вимоги закону, а отже, впровадження пакету винятково з українськими ефірними програмами - це вимушений крок компанії ВОЛЯ, і в цій ситуації ми повинні підкорятися вимогам закону і рішенню Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення».
Згідно даного рішення, програми К1 і К2 не були включені до складу пакету універсальної програмної послуги для міста Києва. Це і потягло за собою пред'явлення позову до ЗАТ "Воля-кабель" про нібито незаконне виключення вказаних каналів.
Костянтин Гріцак так коментує ситуацію, що склалася навколо телеканалів К1 і К2: "Після порушення справи за позовом ВАТ "Київтелемонтаж" і ЗАТ "Інтервідео Київ", господарським судом м. Києва було прийнято ухвалу про заборону змін технічних характеристик передавання сигналу програм «К1», «К2» . Цю ухвалу ми оскаржили до Апеляційного господарського суду як таку, що прийнята судом при неповному з'ясуванні обставин справи, ще і тому, що її було прийнято вже після виконання ЗАТ "Воля-кабель" вимог Закону "Про телебачення і радіомовлення" і Рішення Національної ради.
Оскільки Апеляційним судом спірну ухвалу було залишено в силі, ми готуємося до оскарження постанови Апеляційного суду до Вищого господарського суду України у встановленому порядку. Нагадаємо, що згідно Закону України "Про телебачення і радіомовлення", обов'язковими для включення в пакет програм універсальної програмної послуги є тільки програми, що здійснюють, згідно ліцензій, наземне ефірне мовлення. Яким би не було рішення судів із спірного питання, при редакції вказаного закону, що існує на сьогоднішній день, канали «К1» і «К2» у будь-якому випадку не є обов'язковими для включення в пакет універсальної програмної послуги, оскільки ліцензії цим каналам було видано на кабельний спосіб мовлення на території м. Києва».
"Детектор медіа" за інформацією компанії "Воля".
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ