СБУ хоче встановити контроль над інтернет-ЗМІ

27 Травня 2006
0
24805
27 Травня 2006
11:15

СБУ хоче встановити контроль над інтернет-ЗМІ

0
24805
СБУ хоче встановити контроль над інтернет-ЗМІ

Начальник департаменту спеціальних телекомунікаційних систем і захисту інформації СБУ Костянтин Бойко вважає, що український сегмент інтернету повинен регулюватися, щоб уникнути загрози нацбезпеці країни.

"Якщо виникне прецедент, з нас же і запитають. І вже після цього ми все одно прийдемо до розуміння того, що інтернет повинен регулюватися", - сказав він в інтерв'ю журналу "Власть денег".

"Я вважаю, що визначати умови гри треба вже сьогодні. Зокрема, питання ліцензування діяльності в інтернеті", - відзначив він.

За словами Бойка, якщо інформаційна система або інформаційно-телекомунікаційне обладнання в установі підключені до інтернету, то теоретично будь-який бажаючий може одержати доступ до всіх документів, що зберігаються в електронному вигляді.

"А, отже, вкрасти й оприлюднити конфіденційну інформацію. Більше того, через глобальну мережу можна спровокувати збій у роботі важливих стратегічних об'єктів", - сказав він.

На питання, які загрози для національної безпеки України виходять з інтернету, Бойко відповів: "Безпосередню загрозу для безпеки України представляють іноземні політичні сили, розвідувальні управління й екстремістські організації, здатні направити ресурси і можливості мережі на шкоду нашій державі".

"Національні інтереси в інформаційній сфері можуть постраждати в результаті дій кримінальної або терористичної організації. Ці порушники є основним джерелом загрози. Найближчим часом ми прогнозуємо їхню активізацію", - відзначив він.

Говорячи про те, чи варто поширювати контроль спецслужби на весь український інтернет, Бойко висловив думку, що ідея повного контролю має право на життя, з метою захисту інтересів безпеки держави.

Відповідаючи на питання, чи потрібно контролювати й засоби масової інформації, представлені в інтернеті, Бойко відзначив, що всі ЗМІ працюють за законами, дотримуються встановлених державою правил.

"Чому в інтернеті можна писати всяку єресь? ...У нас були випадки, коли необхідно було довідатися, хто є автором матеріалу, опублікованого на сайті. І тільки в половині випадків ми змогли його встановити", - сказав він, додавши, що надрукувати що-небудь подібне в пресі навряд чи вийде, і правдивість інформації буде визначатися в суді.

На питання, чи не виникає в такому випадку загроза цензури, Бойко відповів, що в цьому питанні необхідно провести колосальну роботу, залучити до розробки правил кваліфікованих юристів і визначити критерії, згідно з якими держоргани будуть визначати, що можна публікувати в інтернеті, а що не можна.

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
24805
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду