Довіра громадян до ЗМІ зростає - результати опитування Центру Разумкова

24 Травня 2006
0
3871
24 Травня 2006
16:15

Довіра громадян до ЗМІ зростає - результати опитування Центру Разумкова

0
3871
Довіра громадян до ЗМІ зростає - результати опитування Центру Разумкова

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 11 по 19 травня   2006 року   в усіх регіонах України. Опитано 2000  респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Відповідаючи на питання: “Якщо говорити в цілому, як Ви вважаєте, події в Україні розвиваються у правильному чи неправильному напрямі?”, менше, ніж кожен п’ятий з опитаних (18,7%), відповів, що події розвиваються в правильному напрямі. Протилежної думки дотримуються значно більше половини громадян – 58,7%. Решта опитаних вагалися з відповіддю.

Число респондентів, які вважають напрям розвитку подій правильним, знизилося майже утричі порівняно з першими місяцями після приходу до влади нового Президента. Зараз цей показник знаходиться приблизно на тому ж рівні, що й до президентських виборів. Майже не змінився він і порівняно з січнем цього року. 

Рівень підтримки Президента України, Верховної Ради та Уряду України залишається на досить низькому рівні, при цьому найнижчою є підтримка діяльності Верховної Ради. Найбільший рівень підтримки серед політиків мають Віктор Янукович, Юлія Тимошенко та Віктор Ющенко.
 
Порівняно з минулим роком продовжує зростати довіра громадян до українських ЗМІ: повністю або скоріше їм довіряють майже дві третини опитаних.

Громадяни по-різному оцінюють рівень застосування адмінресурсу на останніх виборах, але значний його вплив на результати констатують менше 20% опитаних. Близько чверті опитаних вважають, що на цих виборах адмінресурс не використовувався взагалі. Найменший вплив адмінресурсу на результати виборів констатують жителі Західного регіону, а найбільший – Південного.

Відносна більшість виборців (46,2%) не задоволені результатами виборів до Верховної Ради. Водночас, відносна більшість виборців (41,8%) задоволені результатами місцевих виборів.
Центральний регіон є єдиним, де переважає число задоволених результатами виборів до Верховної Ради. А на Півдні і Сході не задоволені результатами виборів народних депутатів більше половини опитаних.

Південний регіон є єдиним, де переважає частка респондентів, які не задоволені результатами місцевих виборів. На Сході частки задоволених і не задоволених є приблизно рівними.
Найбільше результатами виборів задоволені виборці БЮТ і СПУ, найменше – виборці КПУ.

Громадяни досить негативно ставляться до пропорційної системи виборів, надаючи перевагу мажоритарній системі. Особливо це стосується місцевих виборів.

Абсолютна більшість опитаних (54,5%) вважають, що під час виборів не було жодних перешкод для голосування. Менше 10% респондентів вважають, що були значні перешкоди для голосування. Основною причиною ускладнень голосування, на думку громадян, стала недосконалість виборчої процедури, визначеної у виборчому законодавстві.

Найбільш популярним варіантом парламентської коаліції для населення є “помаранчева коаліція” – так вважають майже 40% опитаних. Цей варіант підтримують більше половини жителів Західного і Центрального регіонів, електорат БЮТ, Блоку “Наша Україна” та СПУ. Серед жителів Сходу та електорату Партії регіонів більш популярним є варіант коаліції Партії регіонів і Блоку “Наша Україна”. Слід додати, що майже чверть опитаних не визначилася з відповіддю на це питання.

"Детектор медіа" за прес-релізом УЦПЕД ім. О. Разумкова

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
3871
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду